28 شهریور 1400
BannerBannerBanner

 مسوول آموزش و پژوهش شهرداری سیرجان گفت: با توجه به قانون شهرداري‌ها نیم درصد بودجه جاري شهرداري‌ها بايد در حوزه آموزش و پژوهش هزينه شود كه بر اساس نیازسنجی‌های انجام شده، دوره‌‌های آموزشی برنامه‌ریزی، طراحی و تدوین شده و به مرحله اجرا رسیده است.

 محسن بهاءالدینی افزود: واحد آموزش و پژوهش شهرداری سیرجان از ابتدای سال 94 تاکنون بالغ بر 60هزار نفر ساعت دوره آموزشی براي پرسنل و حتي عموم شهروندان برگزار کرده است.

 

وی گفت: در نیمه دوم سال جاری با پیگیری‌های شهردار و مجموعه شورای اسلامی شهرسیرجان شورای پژوهشي تشكيل و شروع به كار کرد که لازمه تسريع در روند همكاري و هم انديشي، ايجاد فرهنگ پژوهش محوري است كه با برنامه‌هايي ازجمله برگزاري همايش‌ها و نمايشگاه‌هاي علمي اين مهم ميسر مي‌باشد.

مسوول آموزش و پژوهش شهرداري سيرجان تصریح کرد: در خردادماه سال آینده همایش ملي توسعه پايدار و مديريت شهري با رويكرد آرامش شهروندي توسط این شهرداری و همکاری دانشگاه‌ها و حمایت برخی از ادارات شهرستان برگزار می‌شود كه همزمان با آن غرفه‌هاي مهم راستا با محورهاي همايش به عموم مردم و فرهيختگان ارایه خواهد شد.

محسن بهالدینی ادامه داد: در واحد آموزش و پژوهش شهرداری عناوین و اولویت‌های پژوهشی بر اساس نیازهای واقعی شهروندان و مدیریت شهری تهیه و تدوین شده، با اجرای دقیق طرح‌های پژوهشی و نظارت کمیته‌های نظارت، هدایت و راهبری می شود تا کاربست نتایج تحقیق به گونه‌ای به دست آید که بتواند مشکلات را حل و نیاز بخش‌های مختلف را برطرف کند. 

وی خاطرنشان کرد: تحقق مدیریت واحد شهری توانمند، نیازمند تامین سرمایه‌های اقتصادی، کالبدی، اجتماعی، انسانی و اطلاعاتی است، سرمایه انسانی به معنای در اختیار داشتن کارکنانی با دانش، اطلاعات و مهارت‌های تخصصی برای انجام وظایف و سرمایه اطلاعاتی، به معنای داشتن دانش، بانک‌های اطلاعاتی چندگانه و تخصصی و قابلیت انجام پژوهش‌های کاربردی است و تامین هر یک از سرمایه‌های مذکور به سازوکارهای خود نیاز دارد و البته تامین سرمایه اطلاعاتی در گرو انجام فعالیت‌ها و اقدامات علمی، پژوهشی است. 

 

 

همچنین امین زند سخنگوی شهردار سیرجان در توضیحات تشکیل حوزه پژوهشی شهرداری سیرجان گفت: تعدد، تنوع فعالیت‌ها و وظایف مدیریت شهری در سطوح مختلف کلان و راهبردی تا سطح عملیاتی، لزوم توجه جدی به پژوهش و پژوهش محوری را در این شهرداری دو چندان می‌کند. 

وی  تصریح کرد: پژوهش، خلاقیت و نوآوری از مهم‌ترین نیازهای هر جامعه برای رسیدن به پیشرفت و توسعه است و تحقق بهینه شهر آرمانی و پایدار مستلزم مدیریت شهری اطلاعات محور است که پژوهش، زیربنای آن را تشکیل می دهد. وی تصریح کرد: با پیگیری های که انجام داده ایم و نیاز اساسی که در مدیریت شهری احساس می‌شد شورای پژوهشی شهرداری در راستای قوانین و اسناد بالادستی به ریاست شهردار و همکاری نمایندگان شورای اسلامی شهر، معاونت‌های شهرداری و حوزه دانشگاه تشکیل شد.

زند با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بخش پژوهش، عامل اساسی و محور پیشرفت محسوب می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر در شهرداری های موفق کشور وجهان میزان سرمایه‌گذاری در این حوزه از شاخصه‌های اصلی پیشرفت است و بی‌شک اختصاص بودجه مناسب در امر پژوهش‌های کاربردی، در کنار تعریف دقیق مساله و نیاز پژوهشی و کاربست نتایج پژوهشی می‌تواند نوعی سرمایه‌گذاری کمی و کیفی در بدنه سازمانی مدیریت شهری باشد و موجب بالندگی این نهاد در جهت ارتقای کمی و کیفی خدمت‌رسانی به شهروندان شود. که این شهرداری سعی داشته است برای اولین بار در این سال‌ها گام بلند و اساسی بردارد.

 

 

 • رونمایی از طرح گذر فرهنگی گلیم سیرجان
  در چهارمین سالروز ثبت شهر سیرجان به عنوان شهر جهانی گلیم از گذر فرهنگی گلیم سیرجان با حضور مدیران و مسئولین شهرستان سیرجان و استان و جمعی از علاقه مندان به فرهنگ و هنر رونمایی شد.به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، در این مراسم که در خیابان گلیم برگزار شد همچنین دبیرخانه شهر جهانی گلیم افتتاح شد. شهباز حسن پور نماینده، مهندس عسکری سرپرست شهرداری، فرماندار ویژه سیرجان، رئیس و اعضای شورای شه
 • پروژه شهر نور افتتاح شد
    فاز اول پروژه شهر نور با حضور علی زینی وند استاندار کرمان افتتاح شد.
 • سرپرست شهرداری سیرجان و تنی چند از مدیران شهرداری از روند پیشرفت پرژه های در حال احداث شهرداری سیرجان بازدید کرد.
  به گزارش امور رسانه مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان امیر محمد عسکری امروز از فعالیت های عمرانی در حال انجام توسط معاون عمرانی شهرداری سیرجان بازدید و در جریان پیشروی روند این پروژها قرار گرفت. سرپرست شهرداری در بازدید از پروژه‌های در دست اجرای شهرداری سیرجان ، بر سرعت بخشی و تکمیل باکیفیت پروژه‌های نیمه تمام تاکید نموده و اظهار
 • امیر محمد عسکری سرپرست شهرداری سیرجان شد
  در اولین جلسه علنی شورای شهر سیرجان در دوره ششم  سرپرست شهرداری سیرجان انتخاب گردید روز پنجشنبه در جریان جلسه علنی  و پس از بحث و بررسی پیرامون مسائل مربوط به انتخاب سرپرست و بررسی گزینه های  معرفی شده توسط اعضاء شورا نهایتا امیر عسکری از بین لیست پیشنهادی با هفت رای موافق ببه عنوان سرپرست شهرداری انتخاب و معر
 • آسفالت معابر به صورت گسترده در حال انجام است
  عملیات آسفالت معابر و خیابانهای شهر سیرجان به صورت گسترده با هدف ارایه خدمات مطلوب به شهروندان در حال انجام است. در این طرح عملیات گسترده آسفالت اساسی و لکه گیری با رعایت اصول فنی و زیرسازی های لازم با کیفیت مطلوب انجام می شود و روان سازی تردد شهروندان، ارتقا کیفی، بهسازی معابر و مناسب‌ سازی محیط، سیما و منظر شهری در این اقدام مدنظر مدیریت شهری قرار دارد.
 • نتایج جلسه داوری میدان قدس


امیر محمد عسکری

سرپرست شهرداری سیرجان 
  
    

سایت های مرتبط

                                                          

اطلاعات تماس

ساختمان مرکزی : سیرجان - میدان انقلاب 

تلفن : ۴۱۳۲۵۰۰۰ ۰۳۴  - ایمیل : info@Sirjan.ir

کد پستی : 7814757331  دورنگار : 42206659 034

مدیریت وپشتیبانی پرتال : 41325065 034

 

مدیریت ارتباطات (روابط عمومی)

سیرجان - خیابان دکتر شریعتی 

تلفن : 41325056 034

ایمیل :  Pr@Sirjan.ir

اینستاگرام : sirjan.municipality