23 فروردين 1400
Banner

 مسوول آموزش و پژوهش شهرداری سیرجان گفت: با توجه به قانون شهرداري‌ها نیم درصد بودجه جاري شهرداري‌ها بايد در حوزه آموزش و پژوهش هزينه شود كه بر اساس نیازسنجی‌های انجام شده، دوره‌‌های آموزشی برنامه‌ریزی، طراحی و تدوین شده و به مرحله اجرا رسیده است.

 محسن بهاءالدینی افزود: واحد آموزش و پژوهش شهرداری سیرجان از ابتدای سال 94 تاکنون بالغ بر 60هزار نفر ساعت دوره آموزشی براي پرسنل و حتي عموم شهروندان برگزار کرده است.

 

وی گفت: در نیمه دوم سال جاری با پیگیری‌های شهردار و مجموعه شورای اسلامی شهرسیرجان شورای پژوهشي تشكيل و شروع به كار کرد که لازمه تسريع در روند همكاري و هم انديشي، ايجاد فرهنگ پژوهش محوري است كه با برنامه‌هايي ازجمله برگزاري همايش‌ها و نمايشگاه‌هاي علمي اين مهم ميسر مي‌باشد.

مسوول آموزش و پژوهش شهرداري سيرجان تصریح کرد: در خردادماه سال آینده همایش ملي توسعه پايدار و مديريت شهري با رويكرد آرامش شهروندي توسط این شهرداری و همکاری دانشگاه‌ها و حمایت برخی از ادارات شهرستان برگزار می‌شود كه همزمان با آن غرفه‌هاي مهم راستا با محورهاي همايش به عموم مردم و فرهيختگان ارایه خواهد شد.

محسن بهالدینی ادامه داد: در واحد آموزش و پژوهش شهرداری عناوین و اولویت‌های پژوهشی بر اساس نیازهای واقعی شهروندان و مدیریت شهری تهیه و تدوین شده، با اجرای دقیق طرح‌های پژوهشی و نظارت کمیته‌های نظارت، هدایت و راهبری می شود تا کاربست نتایج تحقیق به گونه‌ای به دست آید که بتواند مشکلات را حل و نیاز بخش‌های مختلف را برطرف کند. 

وی خاطرنشان کرد: تحقق مدیریت واحد شهری توانمند، نیازمند تامین سرمایه‌های اقتصادی، کالبدی، اجتماعی، انسانی و اطلاعاتی است، سرمایه انسانی به معنای در اختیار داشتن کارکنانی با دانش، اطلاعات و مهارت‌های تخصصی برای انجام وظایف و سرمایه اطلاعاتی، به معنای داشتن دانش، بانک‌های اطلاعاتی چندگانه و تخصصی و قابلیت انجام پژوهش‌های کاربردی است و تامین هر یک از سرمایه‌های مذکور به سازوکارهای خود نیاز دارد و البته تامین سرمایه اطلاعاتی در گرو انجام فعالیت‌ها و اقدامات علمی، پژوهشی است. 

 

 

همچنین امین زند سخنگوی شهردار سیرجان در توضیحات تشکیل حوزه پژوهشی شهرداری سیرجان گفت: تعدد، تنوع فعالیت‌ها و وظایف مدیریت شهری در سطوح مختلف کلان و راهبردی تا سطح عملیاتی، لزوم توجه جدی به پژوهش و پژوهش محوری را در این شهرداری دو چندان می‌کند. 

وی  تصریح کرد: پژوهش، خلاقیت و نوآوری از مهم‌ترین نیازهای هر جامعه برای رسیدن به پیشرفت و توسعه است و تحقق بهینه شهر آرمانی و پایدار مستلزم مدیریت شهری اطلاعات محور است که پژوهش، زیربنای آن را تشکیل می دهد. وی تصریح کرد: با پیگیری های که انجام داده ایم و نیاز اساسی که در مدیریت شهری احساس می‌شد شورای پژوهشی شهرداری در راستای قوانین و اسناد بالادستی به ریاست شهردار و همکاری نمایندگان شورای اسلامی شهر، معاونت‌های شهرداری و حوزه دانشگاه تشکیل شد.

زند با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بخش پژوهش، عامل اساسی و محور پیشرفت محسوب می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر در شهرداری های موفق کشور وجهان میزان سرمایه‌گذاری در این حوزه از شاخصه‌های اصلی پیشرفت است و بی‌شک اختصاص بودجه مناسب در امر پژوهش‌های کاربردی، در کنار تعریف دقیق مساله و نیاز پژوهشی و کاربست نتایج پژوهشی می‌تواند نوعی سرمایه‌گذاری کمی و کیفی در بدنه سازمانی مدیریت شهری باشد و موجب بالندگی این نهاد در جهت ارتقای کمی و کیفی خدمت‌رسانی به شهروندان شود. که این شهرداری سعی داشته است برای اولین بار در این سال‌ها گام بلند و اساسی بردارد.

 

 

 • پیام نوروزی شهردار سیرجان
 • پیام شهردار سیرجان در پی قهرمانی تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان
 • بازدید رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان و فرماندار ویژه شهرستان به همراه اعضای شورای شهر و شهردار سیرجان از پروژه های شهری شهرداری
  به گزارش واحد خبر و امور رسانه مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان به همراه فرماندار ویژه شهرستان سیرجان، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و جمعی از مدیران شهرداری از پروژه های شهری شهرداری سیرجان بازدید کردند. در این بازدید دکتر سروش نیا شهردار سیرجان با ارائه گزارشی به وضعیت کارهای عمرانی شهری و پ
 • افتتاح و‌کلنگ زنی سه پروژه شهرداری سیرجان
  مراسم کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه های شهرداری به مناسبت دهه فجر با حضور معاون عمرانی استانداری، امام جمعه، نماینده مردم سیرجان و بردسیر، فرماندار ویژه شهرستان و برخی اعضای شورای شهر امروز صبح برگزارشد. رضا سروش نیا، شهردار سیرجان در آیین کلنگ زنی کارخانه آسفالت شهرداری گفت: یکی از دغدغه های اصلی همشهریان بحث آسفالت معابر است و در سال های گذشته دو‌ ک
 • اجرای عملیات سنگفرش و اصلاح شبكه برق (روشنايي)خیابان شریعتی
  شهردار سیرجان از اجرای عملیات سنگفرش و اصلاح شبكه برق جهت بهبود روشنايي در خیابان شریعتی خبر داد دکتر سروش نیا شهردار سیرجان در گفت‌وگو واحد خبر و امور رسانه مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان با بیان اینکه عملیات سنگ‌فرش پیاده‌روهای خیابان شریعتی به اتمام رسیده، اظهار کرد: این مهم با هدف بهسازی معابر و همچنین سهولت در تردد عابری
 • فراخوان مسابقه طراحی معماری و شهرسازی میدان قدس سیرجان
  شهرداری سیرجان با هدف بهره گیری از ایده های اصیل معماری ایرانی و اشاعه فرهنگ بومی معماری و شهرسازی ایران و دستیابی به طرح های خلاقانه ، مسابقه طراحی میدان قدس را برگزار می نماید.
 • پیام تسلیت شهردار سيرجان در پی شهادت دکتر فخری زاده
  چه زیبا فرمودند امام راحل انقلاب:《 مارا بکشید، ملت ما بیدارتر می‌شود. 》 به گزارش واحد رسانه مديريت ارتباطات شهرداري سيرجان؛ در پی شهادت سردار دکتر حاج محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری‌های دفاعی وزارت دفاع و از دانشمندان هسته ای کشورمان، دكتر سروش نيا شهردار سيرجان پیام تسلیت صادر کرد. متن پیام بدین شرح است:
 • رونمایی از سامانه متحرک ثبت تخلفات رانندگی
  دكتر رضا سروش نيا از رونمایی و آغاز فعالیت سامانه متحرک(خودرویی) ثبت تخلفات رانندگی در این شهر خبر داد. به گزارش واحد خبر و امور رسانه مديريت ارتباطات شهرداري سيرجان، شهردار اظهار کرد: این سامانه خودرویی مجهز به چهار دوربین رنگی مادون قرمز است که کار ثبت تخلفات رانندگی در شهر را انجام می‌دهد. وی از مشارکت شهرداری سيرجان و پلیس راهور فرماندهی انتظامی شهرستان در راه‌اندازی سامانه متحرک ثبت تخلفات رانن
 • تجهیز آرامستان سیرجان به سیستم البسه‌سوز
  دکتر رضا سروش نیا شهردار سیرجان گفت: آرامستان سیرجان (بهشت رضا) به سیستم البسه سوز مجهز شد. به گزارش واحد خبر و امور رسانه مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، شهردار سیرجان بیان کرد: دستگاه البسه سوز ٧٠ كيلويي با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان توسط مدیریت سازمان آرامستان شهرداری در محل آرامستان(بهشت رضا) نصب شد تا از این پس البسه متوفیان که قبلا با سیستم سنتی دفع می‌شد، کاملا بهداشتی و با رعایت موارد زیست محیطی از بین برو
 • بهسازی معابر اصلی شهر سيرجان اولویت شهرداری است
  رسیدگی به بحث آسفالت به عنوان یکی از اساسی‌ترین مشکلات شهروندان به طور ویژه توسط شهرداری پیگیری و اجرایی شده و آسفالت و بهسازي معابر اصلی به عنوان یک اولويت كاري در این شهر اجرا شده است.
 • انتخاب سیرجان به عنوان پایلوت شهر نور در کشور
  نوسازی و بهینه سازی روشنایی سطح شهر توسط شهرداری سیرجان انجام می شود . صبح امروز جلسه ای با حضور معاون امور عمرانی استانداری،سرپرست فرمانداری،شهردارسیرجان،رییس شورای شهر،معاون امور عمرانی شهرداری و نماینده شرکت گل گهر در محل استانداری کرمان به منظور اجرای طرح نوسازی و بهسازی روشنایی سطح شهر سیرجان برگزار شد . به گزار
 • پایانه مسافربری شهرستان سیرجان توسط شهرداري افتتاح شد
  روز گذشته با حضور دكتر جمالي زاده معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت کشور ، دكتر آيت الهي موسوي معاون عمرانی استانداری و جمعی از مسئولان محلی شهرستان افتتاح شد.

سایت های مرتبط

                                                          

اطلاعات تماس

ساختمان مرکزی : سیرجان - میدان انقلاب 

تلفن : ۴۱۳۲۵۰۰۰ ۰۳۴  - ایمیل : info@Sirjan.ir

کد پستی : 7814757331  دورنگار : 42206659 034

مدیریت وپشتیبانی پرتال : 41325065 034

 

مدیریت ارتباطات (روابط عمومی)

سیرجان - خیابان دکتر شریعتی 

تلفن : 41325056 034

ایمیل :  Pr@Sirjan.ir

Template Design:Dima Group