28 شهریور 1400
BannerBannerBanner

طی مراسمی با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان، معاون استاندار و فرماندار ویژه سیرجان، امام جمعه، شهردار سیرجان و تنی چند از مسوولین، گرمخانه سیرجان (سرپناه شبانه) سرای امید به منظور ساماندهی و کمک به افراد بی‌خانمان و کارتن خواب در اولین هفته از ایام دهه فجر افتتاح شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان، در این مراسم سردار حسین چناریان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان ضمن قدردانی از شهرداری سیرجان در راستای مرکز DIC، انجام تبلیغات محیطی پیشگیری از اعتیاد و فعالیت‌های تحسین برانگیز در حوزه آسیب‌های اجتماعی گفت: هم‌افزایی باید با همکاری همه دستگاه‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه باید دلایل ایجاد آسیب‌ها مشخص شود و با مداخلات بهنگام این آسیب‌ها را برطرف کرد، افزود: احداث گرمخانه سرای امید اقدام شایسته و قابل تحسین شهرداری سیرجان است که با همکاری دیگر نهادهای مسوول راه‌اندازی شد.

همچنین منصور مکی‌آبادی فرماندار ویژه سیرجان در این مراسم گفت: اولین مددسرای گرمخانه امید با هدف ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی به‌ویژه بی خانمان‌ها، با توجه ویژه شهرداری سیرجان در راستای مسوولیت‌های اجتماعی اجرایی شد.

وی ضمن قدردانی از شهرداری سیرجان در این راستا، با اشاره به این که امسال مشکلات خدمات‌رسانی اجتماعی به شهروندان آسیب دیده و مددجو به حداقل رسیده است، افزود: با درگیر شدن مناطق به امر ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی و نظارتی که از سوی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی صورت می‌گیرد، سطح همکاری‌ و مشارکت شهرداری‌ سیرجان خوب بوده و قابل تقدیر است.

گفتنی است؛ گرمخانه امید که با هدف ساماندهی افراد آسیب دیده به‌ویژه بی‌خانمان‌ها و کارتن خواب‌ها، مددیاری و کنترل بیماری‌های روانی و رفتارهای اجتماعی با زیر بنای 100مترمربع مساحت توسط شهرداری سیرجان و با دستورالعمل وزارت کشور و نیز پیگیری فرمانداری ویژه سیرجان و مشارکت اداره بهزیستی، مرکز آموزش شهدای وظیفه نیروی دریایی و نیروی انتظامی در راستای ساماندهی و کمک به افراد بی‌خانمان و کارتن خواب، انتهای خیابان ابن سینا، روبروی پمپ سی‌ان‌جی (هیات امام رضا(ع)) راه‌اندازی شده که از طریق اجاره توسط شهرداری سیرجان تهیه، و در اختیار اداره بهزیستی قرار گرفته است.

در این مددسرا خدمات استراحت، توزیع غذا، تامین امکانات جهت استحمام و بهداشت فردی، تامین حداقل پوشاک و اقدامات بهداشتی و پیشگیری انجام می‌شود.

 • رونمایی از طرح گذر فرهنگی گلیم سیرجان
  در چهارمین سالروز ثبت شهر سیرجان به عنوان شهر جهانی گلیم از گذر فرهنگی گلیم سیرجان با حضور مدیران و مسئولین شهرستان سیرجان و استان و جمعی از علاقه مندان به فرهنگ و هنر رونمایی شد.به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، در این مراسم که در خیابان گلیم برگزار شد همچنین دبیرخانه شهر جهانی گلیم افتتاح شد. شهباز حسن پور نماینده، مهندس عسکری سرپرست شهرداری، فرماندار ویژه سیرجان، رئیس و اعضای شورای شه
 • پروژه شهر نور افتتاح شد
    فاز اول پروژه شهر نور با حضور علی زینی وند استاندار کرمان افتتاح شد.
 • سرپرست شهرداری سیرجان و تنی چند از مدیران شهرداری از روند پیشرفت پرژه های در حال احداث شهرداری سیرجان بازدید کرد.
  به گزارش امور رسانه مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان امیر محمد عسکری امروز از فعالیت های عمرانی در حال انجام توسط معاون عمرانی شهرداری سیرجان بازدید و در جریان پیشروی روند این پروژها قرار گرفت. سرپرست شهرداری در بازدید از پروژه‌های در دست اجرای شهرداری سیرجان ، بر سرعت بخشی و تکمیل باکیفیت پروژه‌های نیمه تمام تاکید نموده و اظهار
 • امیر محمد عسکری سرپرست شهرداری سیرجان شد
  در اولین جلسه علنی شورای شهر سیرجان در دوره ششم  سرپرست شهرداری سیرجان انتخاب گردید روز پنجشنبه در جریان جلسه علنی  و پس از بحث و بررسی پیرامون مسائل مربوط به انتخاب سرپرست و بررسی گزینه های  معرفی شده توسط اعضاء شورا نهایتا امیر عسکری از بین لیست پیشنهادی با هفت رای موافق ببه عنوان سرپرست شهرداری انتخاب و معر
 • آسفالت معابر به صورت گسترده در حال انجام است
  عملیات آسفالت معابر و خیابانهای شهر سیرجان به صورت گسترده با هدف ارایه خدمات مطلوب به شهروندان در حال انجام است. در این طرح عملیات گسترده آسفالت اساسی و لکه گیری با رعایت اصول فنی و زیرسازی های لازم با کیفیت مطلوب انجام می شود و روان سازی تردد شهروندان، ارتقا کیفی، بهسازی معابر و مناسب‌ سازی محیط، سیما و منظر شهری در این اقدام مدنظر مدیریت شهری قرار دارد.
 • نتایج جلسه داوری میدان قدس


امیر محمد عسکری

سرپرست شهرداری سیرجان 
  
    

سایت های مرتبط

                                                          

اطلاعات تماس

ساختمان مرکزی : سیرجان - میدان انقلاب 

تلفن : ۴۱۳۲۵۰۰۰ ۰۳۴  - ایمیل : info@Sirjan.ir

کد پستی : 7814757331  دورنگار : 42206659 034

مدیریت وپشتیبانی پرتال : 41325065 034

 

مدیریت ارتباطات (روابط عمومی)

سیرجان - خیابان دکتر شریعتی 

تلفن : 41325056 034

ایمیل :  Pr@Sirjan.ir

اینستاگرام : sirjan.municipality