12 اسفند 1399
BannerBannerBanner

هفتمین جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در حوزه پیمانکاران با حضور مدیران، مسوولین، نمایندگان HSE و پیمانکاران شهرداری در سالن مهر شهرداری سیرجان به همت واحد HSE برگزار شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان، در ابتدای این نشست بهروز نوبخت مسوول واحد HSE در خصوص اهداف تشکیل جلسات کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار به ایراد اظهاراتی پرداخت.

وی با استناد به قانون کار، تشکیل جلسات کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار برای تمامی کارگاه‌ها، مراکز صنعتی و خدماتی بالای ۲۵ نفر کارگر را الزامی دانست و عنوان کرد: جلسات کمیته مذکور برای واحدها و سازمان‌های شهرداری به صورت ماهیانه و برای پیمانکاران هر سه ماه یکبار برگزار می‌شود.

 

نوبخت هدف از تشکیل این کمیته را تامین مشارکت کارگران و کارفرمایان و نظارت بر حسن اجرای مقررات HSE، صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی و همچنین پیشگیری از حوادث و بیماری‌های ناشی از کار، حفظ و ارتقای سلامت کارگران و سالم سازی محیط های کاری برشمرد و اضافه کرد: از آنجا که اجرای بخشی از وظایف شهرداری ناگزیر به حفاری، تخریب و ترمیم آسفالت است و حتی در ارایه بسیاری از خدمات از سوی شهرداری، همواره خطراتی وجود دارد که باعث به وجود آمدن شرایط خطرساز و حادثه آفرین خواهد شد، در صورت عدم رعایت ایمنی حوادث ناخواسته برای کارگران و نیز شهروندان گریزناپذیر خواهد بود.

 

از سوی دیگر بخش وسیعی از وظایف و خدمات شهرداری به پیمانکاران واجدالشرایط واگذار می‌شود، در نتیجه با توجه به وجود عوامل خطرساز، بایستی رعایت ایمنی از جمله الزامات و شرایط پیمان و قرارداد پیمانکاران باشد. بدین ترتیب از این تاریخ به بعد کلیه پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری سیرجان مکلف به اخذ گواهی تایید صلاحیت ایمنی از اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی هستند و این گواهی به عنوان یکی از شرایط خصوصی پیمان در هنگام برگزاری مناقصات شهرداری بایستی از سوی پیمانکاران متقاضی شرکت در مناقصات ارایه شود. این مساله با همکاری واحد قراردادهای شهرداری در تمامی قراردادها گنجانده شده است.

 

در این جلسه پس از ارایه گزارش از وضعیت ایمنی و بهداشت شهر توسط مسوول واحد HSE با نمایش تصویرهایی از موارد ناامن در پروژه‌های صورت پذیرفته توسط پیمانکاران شهرداری، به بحث و بررسی در خصوص نحوه ایمن سازی در پروژه‌های مختلف و نقاط قوت و ضعف آنها پرداخته شد.

 

در ادامه این نشست بازرس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سیرجان با اشاره به قوانین و مقررات در زمینه HSE به ارایه الزمات قانونی، وظایف و تکالیف پیمانکاران در خصوص رعایت ملاحظات بهداشت، ایمنی و محیط زیست پرداخت.

 

سالاری اضافه کرد: پیمانکاران با مراجعه به اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان و معرفی به مرکز تحقیقات این اداره می‌توانند با گذراندن دوره‌های آموزش ایمنی مقدماتی ویژه پیمانکاران، نسبت به اخذ گواهی تایید صلاحیت ایمنی اقدام نمایند که خوشبختانه واحد HSE شهرداری سیرجان با تعامل و ارتباطی که در این زمینه با اداره کار سیرجان دارد، در معرفی پیمانکاران خود به این اداره گام های مؤثری برداشته است. البته این معنای رفع مسوولیت شهرداری و پیمانکاران نیست و وظایف شهرداری و پیمانکاران در قبال رعایت ایمنی و ایجاد شرایط ایمن برای کارگران تحت امر و قرارداد خود به قوت خود همچنان باقی می ماند.

 

به گفته مسوول واحد HSE شهرداری سیرجان، این جلسه به نتایج مفیدی همچون افزایش آگاهی تمامی پیمانکاران شهرداری در خصوص اهمیت و مزایای رعایت ایمنی، وظایف و تکالیف پیمانکاران، نحوه اخذ گواهی تایید صلاحیت ایمنی و همچنین آگاهی از تغییراتی که در متن قراردادها و مناقصات شهرداری سیرجان لحاظ شده، دست یافت.

 • افتتاح و‌کلنگ زنی سه پروژه شهرداری سیرجان
  مراسم کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه های شهرداری به مناسبت دهه فجر با حضور معاون عمرانی استانداری، امام جمعه، نماینده مردم سیرجان و بردسیر، فرماندار ویژه شهرستان و برخی اعضای شورای شهر امروز صبح برگزارشد. رضا سروش نیا، شهردار سیرجان در آیین کلنگ زنی کارخانه آسفالت شهرداری گفت: یکی از دغدغه های اصلی همشهریان بحث آسفالت معابر است و در سال های گذشته دو‌ ک
 • اجرای عملیات سنگفرش و اصلاح شبكه برق (روشنايي)خیابان شریعتی
  شهردار سیرجان از اجرای عملیات سنگفرش و اصلاح شبكه برق جهت بهبود روشنايي در خیابان شریعتی خبر داد دکتر سروش نیا شهردار سیرجان در گفت‌وگو واحد خبر و امور رسانه مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان با بیان اینکه عملیات سنگ‌فرش پیاده‌روهای خیابان شریعتی به اتمام رسیده، اظهار کرد: این مهم با هدف بهسازی معابر و همچنین سهولت در تردد عابری
 • فراخوان مسابقه طراحی معماری و شهرسازی میدان قدس سیرجان
  شهرداری سیرجان با هدف بهره گیری از ایده های اصیل معماری ایرانی و اشاعه فرهنگ بومی معماری و شهرسازی ایران و دستیابی به طرح های خلاقانه ، مسابقه طراحی میدان قدس را برگزار می نماید.
 • پیام تسلیت شهردار سيرجان در پی شهادت دکتر فخری زاده
  چه زیبا فرمودند امام راحل انقلاب:《 مارا بکشید، ملت ما بیدارتر می‌شود. 》 به گزارش واحد رسانه مديريت ارتباطات شهرداري سيرجان؛ در پی شهادت سردار دکتر حاج محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری‌های دفاعی وزارت دفاع و از دانشمندان هسته ای کشورمان، دكتر سروش نيا شهردار سيرجان پیام تسلیت صادر کرد. متن پیام بدین شرح است:
 • رونمایی از سامانه متحرک ثبت تخلفات رانندگی
  دكتر رضا سروش نيا از رونمایی و آغاز فعالیت سامانه متحرک(خودرویی) ثبت تخلفات رانندگی در این شهر خبر داد. به گزارش واحد خبر و امور رسانه مديريت ارتباطات شهرداري سيرجان، شهردار اظهار کرد: این سامانه خودرویی مجهز به چهار دوربین رنگی مادون قرمز است که کار ثبت تخلفات رانندگی در شهر را انجام می‌دهد. وی از مشارکت شهرداری سيرجان و پلیس راهور فرماندهی انتظامی شهرستان در راه‌اندازی سامانه متحرک ثبت تخلفات رانن
 • تجهیز آرامستان سیرجان به سیستم البسه‌سوز
  دکتر رضا سروش نیا شهردار سیرجان گفت: آرامستان سیرجان (بهشت رضا) به سیستم البسه سوز مجهز شد. به گزارش واحد خبر و امور رسانه مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، شهردار سیرجان بیان کرد: دستگاه البسه سوز ٧٠ كيلويي با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان توسط مدیریت سازمان آرامستان شهرداری در محل آرامستان(بهشت رضا) نصب شد تا از این پس البسه متوفیان که قبلا با سیستم سنتی دفع می‌شد، کاملا بهداشتی و با رعایت موارد زیست محیطی از بین برو
 • بهسازی معابر اصلی شهر سيرجان اولویت شهرداری است
  رسیدگی به بحث آسفالت به عنوان یکی از اساسی‌ترین مشکلات شهروندان به طور ویژه توسط شهرداری پیگیری و اجرایی شده و آسفالت و بهسازي معابر اصلی به عنوان یک اولويت كاري در این شهر اجرا شده است.
 • انتخاب سیرجان به عنوان پایلوت شهر نور در کشور
  نوسازی و بهینه سازی روشنایی سطح شهر توسط شهرداری سیرجان انجام می شود . صبح امروز جلسه ای با حضور معاون امور عمرانی استانداری،سرپرست فرمانداری،شهردارسیرجان،رییس شورای شهر،معاون امور عمرانی شهرداری و نماینده شرکت گل گهر در محل استانداری کرمان به منظور اجرای طرح نوسازی و بهسازی روشنایی سطح شهر سیرجان برگزار شد . به گزار
 • پایانه مسافربری شهرستان سیرجان توسط شهرداري افتتاح شد
  روز گذشته با حضور دكتر جمالي زاده معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت کشور ، دكتر آيت الهي موسوي معاون عمرانی استانداری و جمعی از مسئولان محلی شهرستان افتتاح شد.
 • پیام تسلیت شهردار سيرجان به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم
  به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سيرجان؛ دكتر رضا سروش نيا طی پیامی فرا رسیدن ایام محرم وشهادت سرور وسالار شهیدان،حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یارانش را تسلیت گفت.
 • پيام تبريك شهردار سيرجان به مناسبت عيد سعيد غدير خم
  به گزارش واحد خبر و امور رسانه مديريت ارتباطات شهرداري سيرجان دكتر رضا سروش نيا طي پيامي فرارسيدن عيد سعيد غدير را تبريك گفت.
 • پیام تبریک شهردار سيرجان به مناسبت روز خبرنگار
  خبرنگاری رسالتی است که با آگاهی سازی، افکار عمومی را در قضاوت سره و ناسره یاری می رساند. به گزارش مديريت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سيرجان، دكتر رضاسروش نيا با صدور پیامی به مناسبت فرا رسیدن ۱۷ مرداد، روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و اندیشه تبریک گفت. متن این پیام به شرح ذیل است؛خبرنگاری رسالتی است که با آگاهی سازی

سایت های مرتبط

                                                          

اطلاعات تماس

ساختمان مرکزی : سیرجان - میدان انقلاب 

تلفن : ۴۱۳۲۵۰۰۰ ۰۳۴  - ایمیل : info@Sirjan.ir

کد پستی : 7814757331  دورنگار : 42206659 034

مدیریت وپشتیبانی پرتال : 41325065 034

 

مدیریت ارتباطات (روابط عمومی)

سیرجان - خیابان دکتر شریعتی 

تلفن : 41325056 034

ایمیل :  Pr@Sirjan.ir

Template Design:Dima Group