12 اسفند 1399
BannerBannerBanner

باند دوم و دور برگردان غیرهمسطح پل شهید کرم فتحی زاده صبح دیروز با حضور مسوولین کشوری، استانی و شهری، با اعتباری بیش از 50میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان، باند اول پل شهید کرم فتحی‌زاده در سال 67 توسط راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران احداث شد و با توجه به عبور کمربندی از روی این پل و دوطرفه بودن آن، تلفات جانی بسیاری طی 28 سال گذشته سالانه به طور میانگین 3 کشته و 5 زخمی به دلیل عبور دوطرفه این پل در اثر حوادث و سوانح رانندگی به وقوع پیوست و عملیات احداث باند دوم پل شهید کرم فتحی‌زاده در خردادماه سال 94 توسط شهرداری سیرجان و با همکاری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران آغاز و پس از گذشت 14ماه در هفته دولت در شهریورماه 95 به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم محمد پورفخری مدیرکل راه‌آهن استان هرمزگان، شهر سیرجان را محور ترانزیتی شمال به جنوب کشور خواند و گفت: باند دوم پل شهید کرم فتحی‌زاده که از آن بعنوان تقاطع راه آهن شهری که بصورت روگذر و زیرگذر با احداث دال بتنی یاد می‌کنیم، با مشارکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد و طی یکماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی مشارکت در این دو پروژه را جزو محدود پروژه‌های راه‌آهن برشمرد و افزود: طبق گزارشات بعمل آمده با توجه به اینکه این مسیر سالانه 8 کشته و زخمی ناشی از حوادث رانندگی بر جای می‌گذاشت، احداث اینگونه طرح‌ها خدمت شایسته‌ای در راستای تکریم شهروندان و هموطنان عزیز خواهد بود که امیدواریم مسوولین بتوانند خدمات بیشتری را به مردم ارایه دهند.

مدیرکل راه‌آهن استان هرمزگان زمان و نحوه اجرای این طرح را مهم برشمرد و افزود: بنده انتظار نداشتم که این پروژه سنگین و مهم طی 14ماه احداث شود و باید گفت تلاش مجموعه شهرداری و پیمانکاران طی 14ماه برای افتتاح پل شهید کرم فتحی زاده بسیار ارزشمند و ستودنی است.

همچنین حسن زیدآبادی معاون فنی و شهرسازی شهرداری سیرجان ضمن تقدیر از عواملی که در احداث این پروژه شرکت داشتند، در خصوص مشخصات فنی باند دوم پل شهید کرم فتحی‌زاده گفت: طول مسیر 1035 متر، طول عرشه پل 60 متر، عرض عرشه پل 40/13 متر، طول دور برگردان غیرهمسطح 767 متر، خاکریزی 98400 مترمکعب، خاکبرداری شامل نخاله برداری و پی‌کنی 14550 مترمکعب، بتن ریزی 2350 مترمکعب، آرماتوربندی 252116 کیلوگرم، آسفالت 214000 مترمربع سانتی متر (4900 تن)، وزن گاردیل و هندریل 5/54 تن، قالب بندی فلزی 3410 مترمربع، تعداد باکس‌های بتنی پیش ساخته 5/6 متری 28 عدد، تعداد تیرهای بتنی پیش ساخته 20 متری 16 عدد و تعداد شمع‌های بتنی به قطر2/1 متر 16 عدد با عمق هر شمع 28متری توسط حوزه معاونت فنی و شهرسازی شهرداری سیرجان احداث شد.

در ادامه شهردار سیرجان نیز بیان کرد: احداث پل شهید کرم فتحی زاده یکی از پروژه‌های 20گانه‌ی شهرداری در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بوده، که با توجه به گذشت 28 سال از ساخت این پل که شاهد حوادث تلخ رانندگی و جان باختن شهروندان و دیگر هموطنان بودیم، دو بانده کردن این پل را در اولویت فعالیت‌های عمرانی شهرداری قرار دادیم.

داود قاسمی نژاد افزود: احداث این پروژه در زمان کوتاه، علاوه بر اجرای پل اصلی شامل دوربرگردان غیرهمسطح نیز بوده است که برای اولین بار در کشور صورت گرفت و باتوجه به استفاده از این حجم عملیات خاکی، ضمن ایمن سازی تردد در این مسیر، گامی در جهت اقتصاد مقاومتی برداشته شد.

وی ضمن قدردانی از عوامل اجرایی این پروژه، از اعضای شورای اسلامی شهر سیرجان، نماینده خدوم مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در خصوص اتمام این پروژه تشکر کرد.

 • افتتاح و‌کلنگ زنی سه پروژه شهرداری سیرجان
  مراسم کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه های شهرداری به مناسبت دهه فجر با حضور معاون عمرانی استانداری، امام جمعه، نماینده مردم سیرجان و بردسیر، فرماندار ویژه شهرستان و برخی اعضای شورای شهر امروز صبح برگزارشد. رضا سروش نیا، شهردار سیرجان در آیین کلنگ زنی کارخانه آسفالت شهرداری گفت: یکی از دغدغه های اصلی همشهریان بحث آسفالت معابر است و در سال های گذشته دو‌ ک
 • اجرای عملیات سنگفرش و اصلاح شبكه برق (روشنايي)خیابان شریعتی
  شهردار سیرجان از اجرای عملیات سنگفرش و اصلاح شبكه برق جهت بهبود روشنايي در خیابان شریعتی خبر داد دکتر سروش نیا شهردار سیرجان در گفت‌وگو واحد خبر و امور رسانه مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان با بیان اینکه عملیات سنگ‌فرش پیاده‌روهای خیابان شریعتی به اتمام رسیده، اظهار کرد: این مهم با هدف بهسازی معابر و همچنین سهولت در تردد عابری
 • فراخوان مسابقه طراحی معماری و شهرسازی میدان قدس سیرجان
  شهرداری سیرجان با هدف بهره گیری از ایده های اصیل معماری ایرانی و اشاعه فرهنگ بومی معماری و شهرسازی ایران و دستیابی به طرح های خلاقانه ، مسابقه طراحی میدان قدس را برگزار می نماید.
 • پیام تسلیت شهردار سيرجان در پی شهادت دکتر فخری زاده
  چه زیبا فرمودند امام راحل انقلاب:《 مارا بکشید، ملت ما بیدارتر می‌شود. 》 به گزارش واحد رسانه مديريت ارتباطات شهرداري سيرجان؛ در پی شهادت سردار دکتر حاج محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری‌های دفاعی وزارت دفاع و از دانشمندان هسته ای کشورمان، دكتر سروش نيا شهردار سيرجان پیام تسلیت صادر کرد. متن پیام بدین شرح است:
 • رونمایی از سامانه متحرک ثبت تخلفات رانندگی
  دكتر رضا سروش نيا از رونمایی و آغاز فعالیت سامانه متحرک(خودرویی) ثبت تخلفات رانندگی در این شهر خبر داد. به گزارش واحد خبر و امور رسانه مديريت ارتباطات شهرداري سيرجان، شهردار اظهار کرد: این سامانه خودرویی مجهز به چهار دوربین رنگی مادون قرمز است که کار ثبت تخلفات رانندگی در شهر را انجام می‌دهد. وی از مشارکت شهرداری سيرجان و پلیس راهور فرماندهی انتظامی شهرستان در راه‌اندازی سامانه متحرک ثبت تخلفات رانن
 • تجهیز آرامستان سیرجان به سیستم البسه‌سوز
  دکتر رضا سروش نیا شهردار سیرجان گفت: آرامستان سیرجان (بهشت رضا) به سیستم البسه سوز مجهز شد. به گزارش واحد خبر و امور رسانه مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، شهردار سیرجان بیان کرد: دستگاه البسه سوز ٧٠ كيلويي با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان توسط مدیریت سازمان آرامستان شهرداری در محل آرامستان(بهشت رضا) نصب شد تا از این پس البسه متوفیان که قبلا با سیستم سنتی دفع می‌شد، کاملا بهداشتی و با رعایت موارد زیست محیطی از بین برو
 • بهسازی معابر اصلی شهر سيرجان اولویت شهرداری است
  رسیدگی به بحث آسفالت به عنوان یکی از اساسی‌ترین مشکلات شهروندان به طور ویژه توسط شهرداری پیگیری و اجرایی شده و آسفالت و بهسازي معابر اصلی به عنوان یک اولويت كاري در این شهر اجرا شده است.
 • انتخاب سیرجان به عنوان پایلوت شهر نور در کشور
  نوسازی و بهینه سازی روشنایی سطح شهر توسط شهرداری سیرجان انجام می شود . صبح امروز جلسه ای با حضور معاون امور عمرانی استانداری،سرپرست فرمانداری،شهردارسیرجان،رییس شورای شهر،معاون امور عمرانی شهرداری و نماینده شرکت گل گهر در محل استانداری کرمان به منظور اجرای طرح نوسازی و بهسازی روشنایی سطح شهر سیرجان برگزار شد . به گزار
 • پایانه مسافربری شهرستان سیرجان توسط شهرداري افتتاح شد
  روز گذشته با حضور دكتر جمالي زاده معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت کشور ، دكتر آيت الهي موسوي معاون عمرانی استانداری و جمعی از مسئولان محلی شهرستان افتتاح شد.
 • پیام تسلیت شهردار سيرجان به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم
  به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سيرجان؛ دكتر رضا سروش نيا طی پیامی فرا رسیدن ایام محرم وشهادت سرور وسالار شهیدان،حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یارانش را تسلیت گفت.
 • پيام تبريك شهردار سيرجان به مناسبت عيد سعيد غدير خم
  به گزارش واحد خبر و امور رسانه مديريت ارتباطات شهرداري سيرجان دكتر رضا سروش نيا طي پيامي فرارسيدن عيد سعيد غدير را تبريك گفت.
 • پیام تبریک شهردار سيرجان به مناسبت روز خبرنگار
  خبرنگاری رسالتی است که با آگاهی سازی، افکار عمومی را در قضاوت سره و ناسره یاری می رساند. به گزارش مديريت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سيرجان، دكتر رضاسروش نيا با صدور پیامی به مناسبت فرا رسیدن ۱۷ مرداد، روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و اندیشه تبریک گفت. متن این پیام به شرح ذیل است؛خبرنگاری رسالتی است که با آگاهی سازی

سایت های مرتبط

                                                          

اطلاعات تماس

ساختمان مرکزی : سیرجان - میدان انقلاب 

تلفن : ۴۱۳۲۵۰۰۰ ۰۳۴  - ایمیل : info@Sirjan.ir

کد پستی : 7814757331  دورنگار : 42206659 034

مدیریت وپشتیبانی پرتال : 41325065 034

 

مدیریت ارتباطات (روابط عمومی)

سیرجان - خیابان دکتر شریعتی 

تلفن : 41325056 034

ایمیل :  Pr@Sirjan.ir

Template Design:Dima Group