28 شهریور 1400
BannerBannerBanner

در مراسم باشکوهی گردآوری بزرگترین مجموعه یادداشت‌های شخصی در جهان با موضوع نوروز، صلح و بشردوستی در شهرداری سیرجان آغاز شد .

در مراسم باشکوهی گردآوری بزرگترین مجموعه یادداشت‌های شخصی در جهان با موضوع نوروز، صلح و بشردوستی در شهرداری سیرجان آغاز شد .

در این طرح بزرگ فرهنگی پیام صلح و بشردوستی که به همت شهرداری سیرجان اجرا شده است وبا استقبال خوب مسافران نوروزی و شهروندان سیرجانی روبه‌رو شد که با هماهنگی نهادهای بین‌المللی بیش از 10 هزار پیام صلح و دوستی جمع‌آوری شده در طرح ، که به زبان انگلیسی هم ترجمه شده است به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ژنو و کمیسیون ملی یونسکو- ایران ارسال می‌شود.

داود قاسمی نژاد شهردار سیرجان در حاشیه این مراسم که شخصیت‌های فرهنگی استان ، مدیرکل هلال‌احمر استان کرمان و مدیران شهرستان نیز حضور داشتند، گفت: با توجه به اتفاقاتی که در سال جاری برای خدشه‌دار کردن چهره مسلمانان در جهان و اهانت به شخصیت پیامبر اسلام شد بر آن شدیم که در روزهای پایانی سال و در ابتدای سال جدید با دست نوشته‌های از دل برخاسته در مورد صلح و مهربانی و بشردوستی مسلمانان در سراسر جهان و اینکه دین ما دین رافت و مهربانی و صلح و آرامش است در آیین ملی نوروز پیام نورز ، بهار، صلح و آرامش را به جهان مخابره کنیم.

وی بیان کرد: بر اساس هماهنگی‌های لازم برای ارسال آثار به نهادهای بین‌المللی از جمله کمیته ملی یونسکو 10 هزار از این آثار به زبان انگلیسی ترجمه می‌شود تا از طریق این نهاد پیام ملت ایران که صلح و بشردوستی است به سراسر جهان مخابره شود.

مهندس قاسمی نژاد در آخر گفت : تندیس مراسم جهت ارسال به موزه کمیته بین المللی صلیب سرخ در ژنو ارسال خواهد گردید. رونمایی از تندیس طرح، به پرواز درآمدن کبوتران حامل پیام صلح و بشردوستی و برپا کردن محیط و ابزار کار برای نوشتن پیام برای بیش از 10 هزار نفر از مردم و مسافران نوروزی از برنامه‌های این طرح بزرگ فرهنگی است.

 

فیلم مصاحبه شهردار سیرجان با واحد مرکزی خبر

فیلم کامل مراسم 

 • رونمایی از طرح گذر فرهنگی گلیم سیرجان
  در چهارمین سالروز ثبت شهر سیرجان به عنوان شهر جهانی گلیم از گذر فرهنگی گلیم سیرجان با حضور مدیران و مسئولین شهرستان سیرجان و استان و جمعی از علاقه مندان به فرهنگ و هنر رونمایی شد.به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، در این مراسم که در خیابان گلیم برگزار شد همچنین دبیرخانه شهر جهانی گلیم افتتاح شد. شهباز حسن پور نماینده، مهندس عسکری سرپرست شهرداری، فرماندار ویژه سیرجان، رئیس و اعضای شورای شه
 • پروژه شهر نور افتتاح شد
    فاز اول پروژه شهر نور با حضور علی زینی وند استاندار کرمان افتتاح شد.
 • سرپرست شهرداری سیرجان و تنی چند از مدیران شهرداری از روند پیشرفت پرژه های در حال احداث شهرداری سیرجان بازدید کرد.
  به گزارش امور رسانه مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان امیر محمد عسکری امروز از فعالیت های عمرانی در حال انجام توسط معاون عمرانی شهرداری سیرجان بازدید و در جریان پیشروی روند این پروژها قرار گرفت. سرپرست شهرداری در بازدید از پروژه‌های در دست اجرای شهرداری سیرجان ، بر سرعت بخشی و تکمیل باکیفیت پروژه‌های نیمه تمام تاکید نموده و اظهار
 • امیر محمد عسکری سرپرست شهرداری سیرجان شد
  در اولین جلسه علنی شورای شهر سیرجان در دوره ششم  سرپرست شهرداری سیرجان انتخاب گردید روز پنجشنبه در جریان جلسه علنی  و پس از بحث و بررسی پیرامون مسائل مربوط به انتخاب سرپرست و بررسی گزینه های  معرفی شده توسط اعضاء شورا نهایتا امیر عسکری از بین لیست پیشنهادی با هفت رای موافق ببه عنوان سرپرست شهرداری انتخاب و معر
 • آسفالت معابر به صورت گسترده در حال انجام است
  عملیات آسفالت معابر و خیابانهای شهر سیرجان به صورت گسترده با هدف ارایه خدمات مطلوب به شهروندان در حال انجام است. در این طرح عملیات گسترده آسفالت اساسی و لکه گیری با رعایت اصول فنی و زیرسازی های لازم با کیفیت مطلوب انجام می شود و روان سازی تردد شهروندان، ارتقا کیفی، بهسازی معابر و مناسب‌ سازی محیط، سیما و منظر شهری در این اقدام مدنظر مدیریت شهری قرار دارد.
 • نتایج جلسه داوری میدان قدس


امیر محمد عسکری

سرپرست شهرداری سیرجان 
  
    

سایت های مرتبط

                                                          

اطلاعات تماس

ساختمان مرکزی : سیرجان - میدان انقلاب 

تلفن : ۴۱۳۲۵۰۰۰ ۰۳۴  - ایمیل : info@Sirjan.ir

کد پستی : 7814757331  دورنگار : 42206659 034

مدیریت وپشتیبانی پرتال : 41325065 034

 

مدیریت ارتباطات (روابط عمومی)

سیرجان - خیابان دکتر شریعتی 

تلفن : 41325056 034

ایمیل :  Pr@Sirjan.ir

اینستاگرام : sirjan.municipality