01 آبان 1400

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان از 851 عملیات امداد و نجات و آتش سوزی توسط سازمان آتش نشانی در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی سیرجان آتش پاد مهدی فیروز آبادی در این خصوص گفت :طی شش ماه اول سال جاری پرسنل این سازمان مستقر در دو ایستگاه عملیاتی و با استفاده از تجهیزات و تعداد 10 خودروی عملیاتی 393 مورد آتش سوزی و 458 مورد امداد و نجات انجام داده اند.

فیروزآبادی از حوادث مربوط به حیوانات با 309 مورد به عنوان دارنده بیشترین سهم از حوادث امداد و نجات در شش ماه اول سال جاری یاد کرد و گفت: 24 مورد مربوط به تصادفات خودرویی ، 26 مورد مربوط به حبس شدگان در اماکن ، 16 مورد مربوط به آب گرفتگی ، 22 مورد مربوط به برش اشیاء حلقوی از دست شهروندان ، 1 مورد مربوط به نشت گاز ، 2 مورد مربوط به حادثه آوار ، 5 مورد مربوط به حادثه چاه ، 2 مورد مربوط به امداد سقوط از ارتفاع ، 12 مورد مروبط به امداد آسانسور و مابقی مواردی هستند که سازمان آتش نشانی انجام داده است.

وی افزود: در شش ماه اول سال جاری تعداد 393 مورد آتش سوزی رخ داده است که این تعداد شامل : 50 مورد مربوط به منازل مسکونی ، 18 مورد مربوط به وسایل نقلیه ، 45 مورد مربوط بهحریق فضای سبز و درختان ، 114 مورد مربوط به ضایعات ، 6 مورد مربوط به تأسیسات برق شهری ، 6 مورد مربوط به انبار ها ، 3 مورد مربوط به حریق کارگاه ها ، 2 مورد مربوط به حریق کارخا نه ها ، 1 مورد مربوط به حریق مزرعه و خرمن ، 1 مورد مربوط به حریق تعمیرگاه ها و 28 مورد عملیات پیشگیرانه که سازمان آتش نشانی انجام داده است.

این مسئول آتش نشانی خاطر نشان کرد : در شش ماه نخست سال جاری تعداد 5331 نفر ساعت آموزش عمومی به شهروندان ، ادارات ، پرسنل سازمان آتش نشانی و برگزاری دوره های آموزشی اطفاء حریق ارائه شده است و همچنین تعداد 296 مورد بازدید و کنترل ایمنی از اماکن در سطح شهر انجام شده است.

وی تصریح کرد : با شروع فصل پاییز و پیش رو داشتن سرما از همه شهروندان فهیم خواست با رعایت نکات ایمنی و استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد ، پاییز و زمستانی آرام و امن را در کنار خانواده هایشان سپری کنند.

وی ادامه داد: استفاده از لوله های بخاری مناسب ، بسا فلزی ، دود کش مجهزبه کلاهک و مسدود کردن شیرهای گاز بدون استفاده با درپوش از جمله مواردی هستند که رعایت آن ها می تواند تا حد بسیاری از بروز حادثه جلوگیری کند.

وی در پایان ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی پرسنل سازمان آتش نشانی در خدمت رسانی به شهروندانت محترم افزود: سازمان آتش نشانی همواره آماده خدمت رسانی به شهروندان گرامی می باشد و از تمامی عزیزانی که با رعایت موارد ایمنی مانع از بروز آتش سوزی و حادثه و خسارت مالی و جانی میگردند کمال تشکر را دارم و روزهای بدون حادثه برای همه آرزومندم.