28 شهریور 1400

ریزش دیواره چاه ، مرگ یک جوان مقنی (تبعه افغانستان) را درون چاه 5 متری در پی داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی سیرجان ، دیروز ظهر در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه 125 مبنی بر ریزش دیواره چاه بر روی یک کارگر جوان در داخل چاه ، بلافاصله ستاد فرماندهی در ساعت 11:52 آتش نشانان ایستگاه شماره یک را به خیابان مالک اشتر کوچه سوم اعزام کرد.

فرهاد آذربنیاد فرمانده عملیات آتش نشانان اعزامی در این باره گفت: پس از رسیدن نیرو های عملیاتی به محل حادثه مشاهده شد که یک کارگر مقنی 33 ساله در حال حفر چاهی در ساختمان سه طبقه در حال احداث بوده که ناگهان دیواره چاه به علت نامعلومی ریزش کرده و وی در زیر خاک مدفون شده بود.

وی ادامه داد:با توجه به عمق تقریباً 5 متری چاه ، آتش نشانان به سرعت عملیات نجات را با تجهیزات نجات و کمک افراد حاضر در محل آغاز کرده و خود را به مقنی رساندند.

وی تصریح کرد:هر لحظه امکان ریزش دیواره چاه وجود داشت که آتش نشانان با رعایت اصول ایمنی وی را به بیرون انتقال داده و پس از بررسی علائم حیاتی متأسفانه مرگ وی توسط عوامل اورژانس تأیید شد.

آذربنیاد در پایان افزود:نیروهای عملیاتی پس از ارائه توصیه های ایمنی به دیگر کارگران و با تحویل دادن جسد به عوامل اورژانس به مأموریت خود پایان دادند.