با تلاش همه جانبه و از جان گذشتگی آتش نشانان سیرجان ، از گسترش حریق در شرکت تصفیه شکر سیرجان و بروز خسارتهای کلان جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان، ساعت 02:25 بامدادمورخه 10/04/1399 در پی تماس تلفنی با سامانه 125 مبنی بر بروز آتش سوزی در شرکت تصفیه شکر واقع در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان ، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی بلافاصله زنگ حریق ایستگاه  شماره یک و دو را به صدا در آورد و آتش نشانان را بلافاصله به منطقه ویژه اعزام کرد .

به گفته احمدرضا ایرانژاد فرمانده اعزامی در عملیات : هنگام رسیدن آتش نشانان به محل از سه جبهه و با استفاده از چندین لوله های آبدهی و خاموش کننده های دستی به مهار شعله های آتش پرداختند و با سرد کردن قسمت های دیگر از حرارت و شعله وری مجدد جلوگیری کردند.

ایرانژاد با بیان این موضوع که این عملیات بیش از دو ساعت به طول انجامید ؛ افزود : ماموران آتش نشانی با رعایت نکات ایمنی  به ماموریت  خود پایان دادند .

آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی مدیرعامل سازمان آتش نشانی سیرجان در پایان اظهار داشت : طی چندین مرحله مکاتبه و مذاکره با مسئولین وقت منطقه ویژه در جهت پیشگیری و ساماندهی وضعیت شرکت های منطقه ویژه در جهت جلوگیری از بروز و گسترش حریق در کارخانجات متاسفانه تاکنون هیچ گونه اقدامی صورت نگرفته است و حوادث آتش سوزی خسارات سنگین را در چندین کارخانه بوجود آورده است.

لذا سازمان آتش نشانی نشانی سیرجان با در نظر گرفتن شرایط حساس ، جهت همکاری و تعامل با منطقه ویژه اقتصادی و گمرک آمادگی خود را اعلام می دارد .

پرسنل شرکت کننده در عملیات : اصغر عرب زاده ، مسعود جعفری ، محمود محمودآبادی ، محسن مداح الحسینی ، حسن شهابی ، جواد موسایی پور ، پرویز چاوشان ، فرهاد ناظری

( عکس از : روابط عمومی سازمان )