با حضور به موقع و تلاش همه جانبه آتش نشانان از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان ، در پی تماس تلفنی با سامانه 125 و در خواست کمک از آتش نشانان ، ستاد فرماندهی آتش نشانی سیرجان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه شماره یک ، دو و آتش نشانی نجف شهر را در ساعت 13:25 دقیقه مورخ 14/03/1399 بیدرنگ به کمربندی (نجف شهر ) اعزام کرد.

آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی مدیرعامل سازمان آتش نشانی سیرجان گفت : در این حادثه سه تاکنر حامل سوخت مایع در اثر گرمای هوا و بالا رفتن فشار داخلی تانکر و بعلت عمل نکردن سوپاپ تخلیه که دچار نقص فنی بودند احتمال جاری شدن مایعات قابل اشتعال و آتش سوزی وجود داشت.

وی تصریح کرد : نیروهای عملیاتی بلافاصله با استفاده از لوله های آبرسان جهت خنک سازی و مقابله با آتش سوزی احتمالی آماده شدند.

مدیرعامل آتش نشانی اظهار داشت : بعد از اقدامات پیشگیرانه و هماهنگی با کارشناسان شرکت نفت و حضور عوامل ایمنی ، تانکرها مورد بازدید و بررسی قرار دادند و این عملیات با واکنش سریع نیروهای امدادی آتش نشانی سیرجان و نجف شهر انجام و رفع خطر شد.

آتشپاد سوم فیروزآبادی افزود: اغلب مایعات قابل اشتعال در هوای آزاد قابلیت انفجار و آتش سوزی دارند شرکت های حمل و بارگیری باید در مبدا موارد ایمنی را مد نظر قرار داده و به طور جدی بازدید و کنترل نمایند.

پرسنل شرکت کننده در عملیات : مسعود جعفری ، حمید گنجی ، امین سلمانی ، محمد طالبی نیا ، فرهاد ناظری