نایب رییس و مسوول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سیرجان خبر داد: رقم های پیشنهادی جهت برنامه های فرهنگی اجتماعی در بودجه 91 افزايش يافت.ريیس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر گفت : کمیسیون فرهنگی، ورزشی در پیش نویس بودجه سال 91 رقم های پیشنهادی خود را جهت برنامه‌های فرهنگی اجتماعی افزایش داد.

 

 

سرلشكر محمد ايران‌نژاد افزود: در رویکرد جدید شورا و شهرداری علاوه بر برنامه‌های فرهنگی و عمرانی از قبیل ساخت کتابخانه‌، زمین چمن‌ و پارک‌های محله ای در نظر است در جنب فرهنگسرا پارك تندرستي، امکانات فرهنگی تفریحی و مجتمع فرهنگی هنری نیز ایجاد گردد و بدين ترتيب فاز دوم فرهنگسرا ایجاد مي‌شودكه در فاز دوم فرهنگسرا سالن اجتماعات شهر و آمفی تئاتر نيز پیش بینی گردیده است.
وي ادامه داد: به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی در سال 91 بودجه خاص کارهای فرهنگی در راستای آموزش حقوق شهروندی همچنین برنامه‌هایی در جهت کمک به کاهش اعتیاد و سایر معضلات اجتماعی از قبیل طلاق پيش‌بيني شده و همچنين برگزاری جلسات مشاوره و یا آموزش بیشتر برای سطوح مختلف که باعث کمک به اجرای اینگونه برنامه‌ها در مدارس و سایر NGOها است نيز در بودجه پيش‌بيني گرديده است.
نايب رييس شوراي شهر تصريح كرد: بودجه ویژه‌ای هم جهت تکمیل پروژه نصب تابلوهای کوچه‌ها، میادین، خیابانها و معابر و ساخت تابلوهای بزرگ راهنما پیش‌بینی گردیده كه امید است با تکمیل اجرای این پروژه خدمت ارزنده‌ای در جهت دستیابی آسان شهروندان به آدرس‌های مورد نظر انجام پذیرد.
وي در پايان گفت: در بودجه آینده برای برنامه های تجلیل از نخبگان علمی، فرهنگی و ورزشی نیز همچون سالهای قبل مبالغي در نظر گرفته شده است.