28 دی 1399

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی سیرجان ، متن پیام تسلیت آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی به شرح زیر می باشد:

" نهضت حسینی و حادثه جانسوز عاشورا آنچنان بر قلب ها تاثیر گذارده است که هر سال با فرا رسیدن ماه محرم ، خون پاک شهیدان عظیم الشان کربلا ، در رگ های تاریخ جوششی تازه می باد و عاشقان دلسوخته را شوریده تر و تشنگان حقیقت را شیفته تر می سازد "

محرم ، وجدان همیشه بیدار تاریخ و گلوی هماره فریاد گر زمان است . محرم ، ماه پاسداری از حرمت انسان است. محرم ، حریم ایمان و حصار قرآن است.

واقعه عاشورا یک رویداد ساده و فراموش نشدنی نیست ، یک دانشگاه ، یک مکتب و یک بینش و تفکر است. فرصتی ارزشمند برای آموختن مهمترین درس ذلت گریزی ، ستم ستیزی و حمایت از دین و پایبندی به آداب و اصول اسلامی است.

بی تردید آنچه از این واقعه بزرگ می توان درس گرفت و در واقع ، مهم ترین عوامل جاودانگی محرم و حرکت عظیم سید الشهدا (ع) پف  زنده نگاهداشتن اسلام و مبانی ریشه ای و اعتقادی آن است که اگر نگاه نافذ امام حسین (ع) و دور اندیشی ایشان نبود چه بسا امروز با این صلابت و هیمنه ، در جهان معاصر با همه پیچیدگی ها و ظرایف و نکاتش ، از شریعت اسلام جز نامی باقی نمی ماند و تدبیر دشمنان در عیقیم ساختن دین مبین اسلام به ثمر می نشست.

ایام محرم فرصت مناسبی برا تهذیب نفس است . رهایی از بند دنیا و دل دادن به مولایمان امام حسین (ع) باید از قید تن رها شد ، دلها را به صحرای کربلا برد ؛ آنجا که عظیم ترین حادثه تاریخ شکل گرفت و بشیریت در غم هجران و شهادت مظلومانه جمعی از پاکباخته ترین و نجیب ترین انسان های عالم گریست.

در آستانه فرارسیدن ماه محرم ، ماه خروش و جوشش ، ماه عبرت و اعتبار ، ماه بی سیرتی ستم و ستمگران ، ماه قیام سرور آزادگان و شهیدان معنوی ، امام الشهداء ، حضرت امام حسین علیه السلام ، ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان به همه همکاران عزیز و ارجمندم در سازمان آتش نشانی سیرجان ، از خداوند منان می خواهیم که : دلهایمان را به نور قرآن و ایمان روشن فرماید ، مملکت ما ، این کشور امام زمان (عج) را از گزند بیگانگان محافظت نموده و خانواده بزرگ آتش نشانان کشور و خدمتگزاران اسلام را در پناه خویش حفظ و در انجام رسالت و وظیفه خطیری که به عهده گرفته اند موفق و سربلند نماید.

 

 

 

 

 

 

سایت های مرتبط

                                                          

تماس با آتش نشانی

ساختمان اداری : سیرجان - چهار راه قریب - ابتدای خیابان وحید
تلفن : ۴۲۲۰۶۰۵۰ ۰۳۴ 
کد پستی : ۷۸۱۵۶۳۳۳۳۶ فکس : ۴۲۳۳۸۶۰۱ ۰۳۴

Template Design:Dima Group