20 ارديبهشت 1400

آتش سوزی در یک دستگاه تریلر حامل مواد نفتی در مسیر کمربندی شرقی سیرجان آتش نشانان سیرجانی را به محل حادثه کشاند

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان، ساعت 17:30 دقیقه دیروز مورخ 1399/04/19 در پی تماس تلفنی با سامانه 125 مبنی بر بروز آتش سوزی تانکر حامل سوخت بنزین واقع در کمربندی سیرجان _ کرمان ( بعد از پل نجف شهر )، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی بلافاصله 7 اکیپ از آتش نشانان را بلافاصله به محل اعزام کرد .

آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی مدیر عامل سازمان آتش نشانی سیرجان که در صحنه عملیات حضور داشت با اشاره به اعزام سریع تیم های عملیاتی اظهار داشت: هنگام حضور آتش نشانان، تانکر سوخت طعمه حریق شده بود که زبانه کشیدن شعله های آتش در تانکر حامل سوخت بنزین حکایت از رخ دادن حادثه‌ای بزرگ داشت.

وی تصریح کرد : آتش نشانان با حفظ و رعایت اصول اطفاء حریق در آتش سوزی مخازن مایعات قابل اشتعال، گروهی عملیات ممانعت از انفجار مخازن را با استفاده از لوله های آبدهی سرد کردن تانکر در پیش گرفته و گروهی دیگر نیز اطفاء حریق را انجام دادند.

آتشپاد سوم فیروزآبادی با بیان این موضوع که وظیفه‌شناسی و حضور به موقع آتش‌نشانان از بروز فاجعه بزرگ در سیرجان جلوگیری شد ؛ افزود : این عملیات بیش از 6 ساعت به طول انجامید و خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشت . عدم آگاهی از رخدادهای ثانویه در حوادث بزرگ باعث تجمع افراد می شود که حتی با اخطارهای داده شده بعضا حاضر به ترک محیط حادثه نمی شوند و باعث اختلال در امر امداد رسانی نیروهای عملیاتی می شوند.

فیروزآبادی یادآوری کرد نداشتن کپسول آتش نشانی در خودرو باعث خسارت شدید و سوختن کامل آن شد در صورتی که اگر کپسول آتش نشانی به همراه داشت در لحظات اولیه آن را اطفاء می کرد وی از شهروندان خواست کپسول آتش نشانی استاندارد متناسب با وسیله نقلیه تهیه کنند و آموزش نحوه استفاده از آن را فراگیرند
وی در پایان از حضور نیروهای اداری و عملیاتی خارج از شیفت کاری در عملیات اطفای حریق تشکر کرد .

سایت های مرتبط

                                                          

تماس با آتش نشانی

ساختمان اداری : سیرجان - چهار راه قریب - ابتدای خیابان وحید
تلفن : ۴۲۲۰۶۰۵۰ ۰۳۴ 
کد پستی : ۷۸۱۵۶۳۳۳۳۶ فکس : ۴۲۳۳۸۶۰۱ ۰۳۴

Template Design:Dima Group