31 شهریور 1399

به گزارش روابط عمومی و به نقل از آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی مدیرعامل سازمان آتش نشانی سیرجان ، با شیوع ویروس کرونا، آئین سنتی چهارشنبه سوری، با حواشی این بیماری گره خورده و از تمامی شهروندان گرامی می‌خواهیم که امسال در خانه مانده و از بروز حوادث احتمالی، جلوگیری کنند.

 10 توصیه آتشپاد سوم فیروزآبادی برای پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری :

1 - والدین عزیز و بزرگترهای مهربان لطفا کودکان ، نوجوانان و جوان ها را تنها نگذارید.کنار و مراقب آنها باشید.چون هیجان و شور و شوق ،کم توجهی به ایمنی ، ریسک و خطر کردن ، اقتضای سن و ویژگی آنهاست.

2 - از روشن کردن آتش در داخل پارکینگ مسقف ، نزدیک اتومبیل ها ، زیر سیم های برق و کنار کیوسک های برق فشار قوی اکیدأ خودداری کنید.

3 - قبل از روشن کردن آتش ، به یاد داشته باشید حتما یک خاموش کننده استاندارد ( کپسول آتش نشانی شارژ شده و دارای تاریخ اعتبار) و شیلنگ متصل به شیر آب آماده داشته باشید تا در صورت سرایت آتش و یا از کنترل خارج شدن آن بلافاصله اقدام به خاموش کردن آتش بوسیله آب کنید.

4 - برای جلوگیری از آسیب به آسفالت مقداری خاک بر روی آسفالت بریزید و بعد اقدام به ایجاد آتش کنید.

5 - از پریدن بر روی آتش با چادر ، مانتوی بلند ،شال بلند و یا لباس گشاد جدأ اجتناب نمایید.

6 - از به پرواز در آوردن بالن های آرزو جداخودداری کنید. درصد بسیاری از حریق های منازل و فضای سبز در این شب مربوط به سقوط این بالن هاست.

7 - اگر گوشه لباستان آتش گرفت به هیچ وجه ندوید زیرا اینکار باعث رسیدن اکسیژن بیشتر به اتش شده و آنرا شعله ور تر می سازد.بجای اینکار ف بر روی زمین خوابیده و آهسته روی زمین بغلتید ، با پتو ، پالتو یا ... روی آتش لباس را بپوشانید تا با جلوگیری از رسیدن اکسیژن ، آتش خفه و خاموش گردد.

8 - از انداختن شیشه آمپول و قوطی اسپری و ... در آتش اکیدأ خودداری کنید ، زیرا با انفجار آنها ترکش هایی تولید می شود که در صورت اصابت به چشم ، صورت و ... صدمات غیر قابل جبرانی بوجود خواهد آورد.

9 - از گذاشتن رنگ ، تینر ، فرچه های آغشته به رنگ  و تینر ، الکل ، بنزین و هرگونه مواد سریع الاشتعالی در بالکن و پشت بام جدأ خودداری کنید زیرا امکان دارد یک " بالن آرزو " به هنگام خاموش شدن بر روی آنها افتاده و حرارت باقی مانده بالن موجب اشتعال این مواد و در نتیجه بروز یک آت سوزی ناخواسته شود.

10 - سالمندان ، بیماران قلبی ، مادران باردار ، نوزادان و ... در مقابل آلودگی صوتی صداهای بلند و ناهنجار ترقه های خطرناک و پر صدا ، بسیار آسیب پذیرند. آنها را عزیزان خودمان بدانیم و به آرامش و سلامت آنها فکر کنیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت بروز هرگونه حریق و حادثه خونسردی خود را حفظ کرده و سریعا با تلفن 125 آتش نشانی و 115 فوریت های پزشکی تماس بگیرند.

                       

سایت های مرتبط

                                                          

تماس با آتش نشانی

ساختمان اداری : سیرجان - چهار راه قریب - ابتدای خیابان وحید
تلفن : ۴۲۲۰۶۰۵۰ ۰۳۴ 
کد پستی : ۷۸۱۵۶۳۳۳۳۶ فکس : ۴۲۳۳۸۶۰۱ ۰۳۴

Template Design:Dima Group