سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری سیرجان از اجرای طرح جامع جمع‌آوری و ساماندهی پسماند‌های صنوف خبر داد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان، محسن بهاالدینی اظهار داشت: با توجه به فعالیت اصناف در سیرجان که بیش از یک شهروند زباله تولید می‌کنند، طرح جمع‌آوری پسماند‌های صنوف با استفاده از 10دستگاه خودروی وانت اتاق دار با لوگوی پسماند، آغاز شده است.

وی در خصوص اهداف طرح ساماندهی و مدیریت جمع‌آوری پسماندهای صنوف افزود: اجرای مواد ۱۶ و هشت قانون مدیریت پسماند، ارتقای سطح سلامت و بهداشت جامعه شهری، زیبا سازی محیط شهری و جلوگیری از نا‌زیبایی‌ها، بهبود روش ذخیره‌سازی و جمع‌آوری پسماند‌ها، مدیریت در میزان تولید پسماند و کاهش آن، حفظ محیط زیست و اجرای طرح تفکیک از مبدا از جمله اهداف این طرح است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری سیرجان در خصوص ماده ۱۶ طرح جامع جمع‌آوری پسماند‌های صنوف اضافه کرد: نگهداری، تفکیک، جمع‌آوری، حمل و نقل، خرید و فروش، دفع و صنایع تبدیلی پسماند‌ها، طبق مقررات این قانون و آیین نامه اجرایی آن خواهد بود.

وی افزود: در غیر این صورت اشخاص متخلف به حکم مراجع قضایی به جزای نقدی در بار اول برای پسماندهای عادی و در صورت تکرار هر بار به دو برابر مجازات قبلی در این ماده محکوم می‌شوند.

همچنین در پایان معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند در خصوص مشارکت صنوف با این طرح ابراز داشت: پسماند خشک را جدا کرده و به خودروها یا افراد مجاز به فعالیت تحویل دهند.

Template Design:Dima Group