محمد معتمدی زاده در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان گفت: هزینه‌ای که برای زیرگذر مکی‌آباد در نظر گرفته شده، بالغ بر 15میلیارد تومان است که بخشی از آن انجام شده است.

وی همچنین در خصوص بحث آسفالت معابر سطح شهر افزود: طی دو سال گذشته آسفالت خیابان‌ها و معابر اصلی شهر با پیشرفت قابل توجهی روبرو بوده اما بدلیل کمبود اعتبار نمی‌توان آسفالت همه خیابان‌ها را انجام داد و بر اساس اولویت‌بندی انجام می‌شود.

معاون مالی و اداری شهرداری سیرجان با اشاره به کاهش بودجه در سال 94 افزود: اعتبار جذب شده در سال 92 هشتادوهفت میلیارد تومان و در سال 93 نودونه میلیارد تومان بوده اما سال 94 مبلغ 65میلیارد تومان اعتبار جذب شده که کاهش بیش از 30درصدی نسبت به سال 93 را داشته‌ایم که اعتبار جذب شده در سالجاری نیز مشابه سال گذشته بوده که الحمدا... با همه محدودیت‌های مالی موجود، پروژه‌های قابل توجهی مانند تقاطع غیرهمسطح و زیرگذر شهید کرم فتحی زاده و بلوار ولایت به بهره‌برداری رسیده و سالن همایش‌ها، پایانه مسافربری، پل شهدای غواص، باغ ایرانی، تعریض خیابان امین عباسی، پروژه احداث سازمان‌های شهرداری و چندین پروژه دیگر در حال انجام است.

این مسوول شهری اظهار داشت: تلاش مي‌کنیم در همه بخش‌های شهرداری فعالیت‌های خوبی انجام شود و در بحث خدمات شهری در منطقه یک به بخش خصوصی واگذار شده است و بیش از 50درصد افزایش داشته است.

وی در خصوص حقوق و مزایای کارکنان شهرداری یادآور شد: با توجه به اینکه 70درصد پرسنل شهرداری را کارگران زحمتکش تشکیل می‌دهند، بخشی از مطالبات آنها و کارمندان هنوز پرداخت نشده که امیدواریم بتوانیم این مطالبات را پرداخت کنیم.

معتمدی زاده با اشاره به بحث‌هایی که طی روزهای اخیر در خصوص دریافتی‌های پرسنل شهرداری شده است گفت: مسایل اخیر باعث بی‌انگیزه شدن کارکنان شهرداری می‌شود؛ اگر میزان حقوق دریافتی کارمندان و کارگران شهرداری را با دیگر نهادها مقایسه کنیم، با توجه به حجم کاری که شهرداری باید برای شهری مثل سیرجان با حدود 4500هکتار محدوده خدماتی و سطح توقع بالای شهروندان برای خدمات‌رسانی در نظر بگیریم حقوق پرسنل ناچیز است و پاسخگوی زحمات شبانه روزی آنها نیست.

معاون مالی اداری شهرداری سیرجان همچنین اضافه کرد: در رابطه با کمک هزینه سفر مشهد مقدس باید گفت این مبلغ جزو هزینه‌های جاری و مزایا و حداقل پرداختی‌های رفاهی پرسنل است که در سال‌های گذشته نیز پرداخت ‌شده است.

این مسوول در خصوص آمارگیری نفوس و مسکن سال 95 که اخیرا انجام شد اظهار داشت: متاسفانه آمار جمعیت سیرجان غیر واقعی است؛ مگر می‌شود جمعیتی که در سال 90، 186هزار نفر بوده بعد از گذشت 5 سال به 189 هزار نفر برسد؟! یعنی 5/2 درصد رشد طی 5سال؟! این در حالی است که شهرستان حدود 17درصد رشد جمعیت داشته و از 270هزار نفر به 320هزار نفر افزایش یافته است؛ متأسفانه بسیاری از مردم این شهر که از خدمات شهر سیرجان استفاده می‌کنند، آمارشان را در روستاها و شهرهای اقماری ثبت کرده‌اند؛ این یک آمار غیرواقعی است که نه تنها ضربه بسیار بزرگی به بدنه شهر وارد می‌کند، بلکه بی برنامگی را برای برنامه‌ریزی دولت بوجود می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته با توجه به نرخ رشد جمعیت، آمارمان را از معاونت برنامه‌ریزی استانداری حدود 500/204 نفر طی نامه‌ای کتبی گرفتیم؛ چرا باید رشد جمعیت برخی از شهرهای اقماری و روستاها به بیش از 300 درصد برسد؛ آیا این آمار واقعی است؟! همین جا از مسوولین مرتبط تقاضا دارم در این رابطه پیگیری کنند؛ چرا که شهرداری شهرهای بالای 200هزار نفر جمعیت هم به لحاظ اعتباری و هم درجه شهرداری و تعداد اعضای شورا و بسیاری مسایل دیگر بیشتر مورد توجه خواهند بود؛ این اتفاق ضرر بزرگی است که دود آن به چشم شهروندان می‌رود؛ مگر می‌شود شهری با جمعیت حدود 220هزار نفر را خدمات داد و از سوی دیگر برای آمار 189هزار نفر اعتبار گرفت؟! این یک اجحاف است در حق شهروندان و قطعا توسعه شهری را با مشکلات فراوان روبرو خواهد کرد.

 

اطلاعات تماس

ساختمان مرکزی : سیرجان - میدان انقلاب 

تلفن : ۴۱۳۲۵۰۰۰ ۰۳۴  - ایمیل : info@Sirjan.ir

کد پستی : 7814757331  دورنگار : 42206659 034

مدیریت وپشتیبانی پرتال : 41325065 034

 

مدیریت ارتباطات (روابط عمومی)

سیرجان - خیابان دکتر شریعتی 

تلفن : 41325056 034

ایمیل :  Pr@Sirjan.ir

Template Design:Dima Group