به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، رضا سروش نیا با بیان اینکه هدف اصلی کنترل هوشمند ترافیک در سطح شهر است، افزود: نصب این دوربین‌ها در کنار رعایت قوانین از سوی مردم موجب روان شدن ترافیک شهری شده و سیستم نظارت تصویری در 30 تقاطع و 3 بلوار پرتردد با دوربین‌های کنترل ترافیک رصد می شود.

وی با اشاره به اینکه نصب این دوربین‌ها به ویژه در تقاطع‌ها در روان شدن ترافیک بسیار تاثیرگذار است اضافه کرد: اطلاعات کسب شده از 30 دوربین نظارتی در تقاطع ها و 3 دوربین کنترل سرعت در بلوارهای پرتردد (بلوار شاهد، بلوار چمران، بلوار سیدجمال) در اختیار پلیس راهور قرار می گیرد.

شهردار سیرجان از راه اندازی مرکز مانیتورینگ خبر داد و تصریح کرد: پیشرفته ترین مرکز مانیتورینگ جنوب شرق کشور توسط شهرداری سیرجان بزودی راه اندازی می شود و اهمیت سرعت عمل در امر برطرف کردن ترافیک به منظور ارایه خدمات بهتر به مردم، کسب اطلاعات شهری، هدایت مسیر خودروهای امدادی آتش نشانی و درمانی در زمان وقوع حادثه از مهمترین فواید مرکز مانیتورینگ شهرداری است.

رضا سروش نیا با اشاره به قانونمند شدن بیش از پیش مردم در رانندگی بیان داشت: توقف در پشت خطوط در چهارراه‌ها، رعایت سرعت مجاز در سطح معابر شهری، رعایت بیش از پیش مقررات راهنمایی و رانندگی و ارتقای سطح فرهنگ رانندگی، از جمله دستاوردهای فعالیت دوربین های ترافیکی است.

Back to Top