به گزارش روابط عمومی سازمان، وقتی ساکنان یک مجتمع مسکونی متوجه بروز آتش سوزی در یکی از واحدهای این مجتمع شدند با سامانه 125 تماس گرفته و درخواست کمک کردند که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان بلافاصله نیروهای آتش نشانی ایستگاه دو را ساعت 01:59 بامداد امروز روانه بلوار شهید زندی نیا، مجتمع مسکونی پرستاران کرد.

محمد فیروزآبادی فرمانده آتش نشانان اعزامی به محل حادثه در این باره گفت:یک واحد مسکونی در طبقه دوم یک ساختمان پنج طبقه دچار آتش سوزی شده و شعله های آتش که از پنجره به بیرون از ساختمان زبانه می کشید در حال سرایت به واحدهای مجاور بود.

وی در ادامه گفت:نیروهای آتش نشانی به محض رسیدن به محل حادثه، پس از قطع جریان اصلی برق و گاز ساختمان، با بکارگیری دستگاه های تنفسی و لوله های آبرسانی عملیات مهار شعله های سرکش آتش را آغاز کردند.

این فرمانده آتش نشانی افزود:با توجه به دود غلیظی که تمام طبقات ساختمان را فرا گرفته بود و ساکنان مجتمع در واحدهای خود محبوس شده بودند لذا همزمان گروه دیگری از آتش نشانان با مجهز شدن به تجهیزات فردی تمامی افراد محبوس شده در دود و حرارت را با احتیاط کامل از ساختمان خارج نمودند.

فیروزآبادی خاطر نشان کرد:نیروهای آتش نشانی با تلاش فراوان در کوتاه ترین زمان ممکن شعله های آتش را مهار و کاملا خاموش کردند و از گسترش و سرایت آتش سوزی به واحدهای دیگر جلوگیری به عمل آوردند.

گفتنی است؛ خوشبختانه در این حادثه با تلاش و سرعت عمل بالای آتش نشانان به هیچ یک از ساکنان مجتمع آسیبی نرسید.

Back to Top