31 فروردين 1398

 

     

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان گفت: در آبان ماه گذشته بالغ بر 15 مانور آتش نشانی با همکاری نهادها و صنوف در سیرجان در قالب هفته پدافند غیرعامل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان، مهدی فیروزآبادی در این رابطه گفت: در راستای بالا بردن ضریب امنیت، توان سنجی، آمادگی نیروهای آتش نشانی و آموزش پرسنل شاغل در واحدهای صنعتی، صنوف و مدارس در زمان حریق و حوادث مشابه، مانور ایمنی و آتش‌نشانی در مدرسه خیام، هتل جهانگردی، مرکز آموزش نیروی دریایی، کانون پرورش فکری و اداره گاز برگزار شد.

وی عنوان كرد: برگزاری مانورهای آتش نشانی فرصت مناسبی برای نشان دادن آمادگی نیروهای آتش نشان در حفاظت از سرمایه‌ها و نواحی صنعتی و مقابله با هر گونه حوادث احتمالی است؛ آشنایی کامل مدیران واحدهای صنفی و دولتی با نوع حریق و روش‌های مقابله با آن‌ها، آموزش کامل استفاده از امکانات آتش نشانی موجود در ایستگاه و نحوه کار با تجهیزات آتش نشانی از اهداف کلی برگزاري مانور است.

آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی ادامه داد: اين مانورها همچنين با هدف ارتقای سطح ایمنی برگزار شد و پرسنل عملیاتی واحد ایمنی و آتش نشانی انواع عملیات اطفاء حریق را در اين مانور به نمایش گذاشتند.

فیروزآبادی افزود: مهم‌ترین شیوه برای پیشگیری از حوادث، ارائه برنامه‌های آموزشی است که بیشترین نقش را در زمینه مدیریت بحران ایفا می‌کند؛ لذا دوره‌های آموزشی عملیاتی اطفاء حریق به صورت تئوری و عملی با هدف ارتقای سطح آگاهی شاغلان صنوف و مدارس براي شناسایی انواع حریق، انواع خاموش کننده‌ها و نحوه اطفاء حریق، به طور مستمر و ماهانه توسط معاونت آموزش و پیشگیری سازمان آتش نشانی سیرجان برگزار می‌شود.

وي اظهار كرد: ماهیت اشتغال و وجود بالقوه خطرهای ناشی از فعالیت صنعتی، شاغلان و فعالان این عرصه را در معرض انواع آسیب‌های جسمانی قرار می‌دهد؛ استقرار خودروهای امداد و نجات و آمبولانس به منظور امدادرسانی فوری به حادثه دیدگان، تقویت ایستگاه‌های آتش نشانی و تجهیز به سامانه بی سیم براي ارتباط مستمر و مستقیم با سازمان‌های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرها براي شهروندان ضروری است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان در پایان این گفت و گو، روحیه ایثارگری در مجموعه آتش نشانی سیرجان را از ویژگی های مهم این سازمان عنوان کرد و گفت: مجموعه آتش نشانی شهرداری سیرجان از مجموعه‌های پرزحمت و پردغدغه به شمار می‌رود و تنها یک شغل نیست، بلکه عشق به خدمت، زندگی و کمک به همنوعان است.

(عکس از: علی حافظی)

تصاویر به زودی تکمیل خواهد شد...

سایت های مرتبط

                                                          

تماس با آتش نشانی

ساختمان اداری : سیرجان - چهار راه قریب - ابتدای خیابان وحید
تلفن : ۴۲۲۰۶۰۵۰ ۰۳۴ 
کد پستی : ۷۸۱۵۶۳۳۳۳۶ فکس : ۴۲۳۳۸۶۰۱ ۰۳۴

Template Design:Dima Group