صدای آژیر که بلند شود، فرقی نمی کند در چه حالی باشی؛ غذاخوردن، ورزش، استراحت یا حتی تازه از عملیات برگشته باشی باید سریع عازم محل حادثه شوی. تا وقتی که به محل حادثه برسی در دلت هزار بار از خدای خودت می خواهی که به موقع برسی تا بتوانی به هم نوعت کمک کنی، به محل حادثه می رسی در آن شرایط هیچ چیز جز نجات جان شهروندان در ذهن نداری و تمامی تلاشت را برای نجات دادنش انجام می دهی. هدف تنها نجات جان حادثه دیده است و فرقی نمی کند بخواهی از حریقی که لحظه به لحظه زبانه می کشد و شعله ور تر می شود نجاتش بدهی یا از عمق زمین و زیر خروارها آوار.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان گفت: در آبان ماه گذشته بالغ بر 15 مانور آتش نشانی با همکاری نهادها و صنوف در سیرجان در قالب هفته پدافند غیرعامل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان، مهدی فیروزآبادی در این رابطه گفت: در راستای بالا بردن ضریب امنیت، توان سنجی، آمادگی نیروهای آتش نشانی و آموزش پرسنل شاغل در واحدهای صنعتی، صنوف و مدارس در زمان حریق و حوادث مشابه مانور ایمنی و آتش‌نشانی در مدرسه خیام، هتل جهانگردی، مرکز آموزش نیروی دریایی، کانون پرورش فکری، اداره گاز برگزار شد.

وی عنوان كرد: برگزاری مانورهای آتش نشانی فرصت مناسبی برای نشان دادن آمادگی نیروهای آتش نشان در حفاظت از سرمایه‌ها و نواحی صنعتی و مقابله با هر گونه حوادث احتمالی است؛ آشنایی کامل مدیران واحدهای صنفی و دولتی با نوع حریق و روش‌های مقابله با آن‌ها، آموزش کامل استفاده از امکانات آتش نشانی موجود در ایستگاه و نحوه کار با تجهیزات آتش نشانی از اهداف کلی برگزاري مانور است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان ادامه داد: اين مانورها همچنين با هدف ارتقای سطح ایمنی برگزار شد و پرسنل عملیاتی واحد ایمنی و آتش نشانی انواع عملیات اطفای حریق را در اين مانور به نمایش گذاشتند.

مهدی فیروزآبادی افزود: مهم‌ترین شیوه برای پیشگیری از حوادث، ارایه برنامه‌های آموزشی است که بیشترین نقش را در زمینه مدیریت بحران ایفا می‌کنند؛ لذا دوره‌های آموزشی عملیاتی اطفای حریق به صورت تئوری و عملی با هدف ارتقای سطح آگاهی شاغلان صنوف و مدارس براي شناسایی انواع حریق، انواع خاموش کننده‌ها و نحوه اطفای حریق، به طور مستمر و ماهانه توسط واحد ایمنی و آتش نشانی برگزار می‌شود.

وي اظهار كرد: ماهیت اشتغال و وجود بالقوه خطرهای ناشی از فعالیت صنعتی، شاغلان و فعالان این عرصه را در معرض انواع آسیب‌های جسمانی قرار می‌دهد؛ استقرار خودروهای امداد و نجات و آمبولانس به منظور امدادرسانی فوری به حادثه دیدگان، تقویت ایستگاه‌های آتش نشانی و تجهیز به سامانه بی سیم براي ارتباط مستمر و مستقیم با سازمان‌های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرها براي شهروندان ضروری است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان روحیه ایثارگری در مجموعه آتش نشانی سیرجان را از نکات مهم این سازمان عنوان کرد و گفت: مجموعه آتش نشانی شهرداری سیرجان از مجموعه‌های پرزحمت و پردغدغه به شمار می‌رود و تنها یک شغل نیست، بلکه عشق به خدمت، زندگی و کمک به همنوعان است.

 

سایت های مرتبط

                                                          

تماس با آتش نشانی

ساختمان اداری : سیرجان - چهار راه قریب - ابتدای خیابان وحید
تلفن : ۴۲۲۰۶۰۵۰ ۰۳۴ 
کد پستی : ۷۸۱۵۶۳۳۳۳۶ فکس : ۴۲۳۳۸۶۰۱ ۰۳۴

Template Design:Dima Group