سایت دفن زباله شهرداری سیرجان دچار آتش سوزی شد که حضور به موقع پرسنل آتش نشانی، مانع از ایجاد دود ناشی از سوختن زباله ها در آسمان اطراف شهر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان، سایت دفن زباله شهرداری سیرجان واقع در 20کیلومتری محور سیرجان-شیراز بامداد جمعه دچار آتش سوزی شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان در این رابطه گفت: نخستین ساعات بامداد جمعه، پس از اعلام گزارش آتش سوزی در سایت دفن زباله به مرکز 125، بلافاصله دو تیم عملیاتی با حضور به موقع در محل، مانع از ایجاد دود ناشی از سوختن زباله ها در آسمان اطراف شهر شدند.

آتشپاد سوم مهدی فیروزآبادی افزود: با توجه به حجم بالای زباله ها و گسترش حریق، هماهنگی های لازم با معاونت خدمات شهری شهرداری و سازمان مدیریت پسماند نسبت به اختصاص و اعزام چند دستگاه لودر به محل حادثه انجام شد و پس از چند ساعت موفق به اطفای حریق شدیم.

وی با اشاره به وجود هزاران ماده سرطان‌زا در دود حاصل از سوزاندن زباله، پلاستيک، لاستيک و ساير پسماندها، که هر کدام به تنهايي براي ايجاد سرطان‌هاي کشنده کافي است، اضافه کرد: خاکستر باقي‌مانده از سوزاندن زباله و پلاستيک نيز حاوي تجمع غليظي از مواد سرطان‌زا است که خاک و آب را آلوده مي‌کند و بر اثر وزش باد، هوا را نيز مي‌آلايد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان بیان کرد: دود ناشی از آتش سوزی یکی از مهم ترین منابع آلودگی هوا محسوب می شود که حاوی ذرات آلاینده ای است که در نتیجه سوختن پوشش گیاهی، مصالح ساختمانی و مواد دیگر تولید می شوند و این ذرات ریز اگر وارد سیستم تنفسی و یا چشم شوند باعث بیماری می شوند.

 

اطلاعات تماس

ساختمان مرکزی : سیرجان - میدان انقلاب 

تلفن : ۴۱۳۲۵۰۰۰ ۰۳۴  - ایمیل : info@Sirjan.ir

کد پستی : 7814757331  دورنگار : 42206659 034

مدیریت وپشتیبانی پرتال : 41325065 034

 

مدیریت ارتباطات (روابط عمومی)

سیرجان - خیابان دکتر شریعتی 

تلفن : 41325056 034

ایمیل :  Pr@Sirjan.ir

Template Design:Dima Group