مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان از نحوه عملکرد پرسنل آتش‌نشانی در ایام نوروز ابراز رضایت کرد.

آتشپاد مهدی فیروزآبادی در گفتگو با روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان گفت: سازمان آتش نشانی به منظور پیشگیری از بروز هرگونه حادثه در ایام نوروز، برای مسافرین نوروزی امکانات و برنامه‌های ویژه‌ای را در مراکز استقرار آتش‌نشانان به منظور حفظ ایمنی مسافرین برنامه‌ریزی کرد.

وی افزود: به منظور تسریع خدمات امدادرسانی و با توجه به ترافیک خودرویی و انسانی در ایام نوروز در نقاط مختلف شهر، نیروهای آتش نشان پوشش ایمنی شهر را برعهده داشتند.

مهدی فیروزآبادی با بیان اینکه خوشبختانه در ایام نوروز با توجه به خطرات و حوادث احتمالی هیچ حادثه جبران ناپذیری در سیرجان برای مسافرین و شهروندان رقم نخورد تصریح کرد: امروزه ایمنی به عنوان مهمترين و زيربنايي‌ترين اصل در تدوين استراتژي گردشگري به شمار مي‌آيد و هرگونه ناایمنی در سطوح مختلف زيان‌هاي جبران ناپذيري به اين صنعت وارد مي‌سازد.

وی با بیان اینکه تمام تلاش مجموعه سازمان آتش‌نشانی برای خدمت رسانی و آفرینش سالی متفاوت و بدون حادثه نسبت به سال‌های قبل به شهروندان عزیز است، به آمار حوادث سال گذشته اشاره کرد و یادآورشد: طی سال گذشته 485 مورد حادثه غیرآتش‌سوزی (امداد و نجات) و 851 مورد حادثه آتش سوزی رقم خورد که بیشترین علل حوادث آتش سوزی شامل بی احتیاطی، عمدی و نشت گاز و بیشترین موارد امداد و نجات مربوط به حیوانات موذی، تصادف و واژگونی خودرو و محبوس شدن بود؛ همچنین بیشترین امداد و نجات در تیر ماه سال 96 با 67 مورد و کمترین در آذر ماه رقم خورد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان ادامه داد: بیشترین موارد آتش سوزی در سال 96 مربوط به ضایعات با 311 مورد، منازل مسکونی با 134 مورد در رتبه دوم و فضای سبز و درخت با 119 مورد سومین مورد و وسایل نقلیه با 102 مورد در رتبه چهارم قرار گرفت؛ ضمن اینکه حوادث آتش سوزی در مجموع 23 مجروح در برداشت و در حوادث امداد و نجات تعداد 122 نفر مجروح و 7 کشته ثبت شده است.

مهدی فیروزآبادی با بیان اینکه در سال 1396 تعداد 20 مورد حریق کذب اعلام شد، گفت: واحد آموزش و پیشگیری سازمان توانسته است با برنامه ریزی انجام شده در سال گذشته، 31283 نفر ساعت آموزش شامل مهدکودک، پیش دبستانی، مدارس، داوطلبین آزاد، ضمن خدمت پرسنل، ارگانهای دولتی، شرکت‌ها، بیمارستان ها و... انجام دهد.

 

سایت های مرتبط

                                                          

تماس با آتش نشانی

ساختمان اداری : سیرجان - چهار راه قریب - ابتدای خیابان وحید
تلفن : ۴۲۲۰۶۰۵۰ ۰۳۴ 
کد پستی : ۷۸۱۵۶۳۳۳۳۶ فکس : ۴۲۳۳۸۶۰۱ ۰۳۴

Template Design:Dima Group