با توجه به فرا رسیدن ماه پایانی سال، شهروندان ضمن رعایت نکات ایمنی و به منظور جلوگیری از خطرات ناشی از بازی با مواد منفجره، چهارشنبه آخر سال را شبی خاص و بیاد ماندنی کنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان از نگهداری مواد محترقه و منفجره خودداری کنند بیان کرد: سازمان آتش نشانی همانند سایر دستگاه‌های مرتبط، خود را برای شبی خاص اما بی خطر آماده خواهد ساخت.

مهدی فیروزآبادی افزود: چهارشنبه سوری شبی است که می‌توان با رعایت نکاتی ساده و آسان آن را به شبی خاطره‌ساز، بیاد ماندنی و مفرح تبدیل کرد و یا با بی تدبیری، عدم کنترل رفتارهای غیر معقول آن را به شبی سیاه و دردآور برای خود و سایرین مبدل ساخت.

وی با اشاره به اینکه استفاده از مواد محترقه از جمله ترقه و فشفشه، همواره احتمال انفجار این مواد را در شرایط پیش بینی نشده فراهم می‌سازد یادآور شد: آلودگی شدید صوتی، استرس و تشنج‌های روحی، خسارات مالی فراوان، نقض حقوق شهروندان و صدمات بیشمار جانی و در برخی از موارد فوت افراد، ره‌آورد برگزاری غیر متعارف و غیر اصولی این مراسم است.

آتشباد مهدی فیروزآبادی بالاترین آمار آسیب دیدگان را افراد تماشاچی و عبوری و بیشترین اعضای صدمه دیده را دست، صورت و چشم اشخاص برشمرد و اظهار داشت: از والدین می‌خواهیم با در نظر گرفتن تجربیات دردآور دیگران، فرزندان خود را از خطرات مواد محترقه و پر خطر انفجاری آگاه ساخته و مراقب کودکان و نوجوانان خود باشند و با آگاهی دادن، آنها را از خطرات مواد محترقه مطلع کنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان با بیان اینکه خانواده‌ها مسوولیت بیشتری در مراقبت از فرزندان خود برعهده دارند افزود: والدین با گوشزد کردن خطرات جانی و مالی ناشی از انفجار مواد محترقه و ارایه توصیه‌های ایمنی لازم، فرزندان خود را به پرهیز از دست زدن به این بازی‌های خطرناک ترغیب کنند و اولیا در صورت لزوم، به همراه فرزندان خود در این مراسم شرکت و بر رفتارهای آنان نظارت داشته باشند؛ همچنین مسوولین مراکز آموزشی، تربیتی مدارس ضمن اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و ارایه توصیه‌های کارشناسان از طریق سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی به دانش‌آموزان، آگاهی‌های لازم را در خصوص خطرات مواد محترقه و منفجره به اطلاع آنان رسانده و آنها را به اجتناب از مواد محترقه و آتش‌بازی تشویق کنند.

مهدی فیروزآبادی بیان کرد: دانش آموزان باید خطرات ناشی از بازی با مواد منفجره و وسایل آتش‌بازی را به دوستان خود یادآوری کنند و حتی‌المقدور از حضور در این مراسم به ویژه در محل‌های شلوغ خودداری کرده و در صورت لزوم به همراه والدین خود در مراسم چهارشنبه‌سوری شرکت کنند.

 

 

اطلاعات تماس

ساختمان مرکزی : سیرجان - میدان انقلاب 

تلفن : ۴۱۳۲۵۰۰۰ ۰۳۴  - ایمیل : info@Sirjan.ir

کد پستی : 7814757331  دورنگار : 42206659 034

مدیریت وپشتیبانی پرتال : 41325065 034

 

مدیریت ارتباطات (روابط عمومی)

سیرجان - خیابان دکتر شریعتی 

تلفن : 41325056 034

ایمیل :  Pr@Sirjan.ir

Template Design:Dima Group